skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární soutěž od Amazonu

Aktuality

foto

Další články

Kampaň Kniha ti sluší

Od 18. do 23. dubna probíhá celoplošná kampaň ke Světovému dni knihy a…

Číst dál » | 15.3.2017

Doteky světové literatury s Nives Vidrih

Jste srdečně zváni na večer se slovinskou překladatelkou Nives Vidrih,…

Číst dál » | 13.4.2017

Známe vítěze knižních cen Magnesia litera 2017

Slavnostní vyhlášení 16. ročníku výročních knižních cen Magnesia Litera…

Číst dál » | 5.4.2017

Nominace na Cenu Evropské unie za literaturu 2017

Cenu Evropské unie za literaturu (EUPL) uděluje od roku…

Číst dál » | 22.3.2017

Literární soutěž od Amazonu

20 tisíc liber připadne spisovateli, který zvítězí v nové soutěži od Amazonu. Soutěže pojmenované podle elektronické čtečky Kindle Storyteller se může zúčastnit každý anglicky píšící autor.

Účast v soutěži Kindle Storyteller je podmíněna několika požadavky. Soutěžní titul nesmí mít méně než 5 tisíc slov, musí být napsán v anglickém jazyce a musí být dříve nepublikován. Autoři se mohou zúčastnit v období mezi 20. lednem a 19. květnem 2017. Soutěžní dílo je třeba publikovat přes platformu Kindle Direct Publishing, která slouží pro bezplatné digitální vydávání literárních děl, přičemž autorům připadne 70% z výdělku.

Žánrově není soutěž nijak omezena – mohou se zúčastnit autoři nejrůznějších literárních děl, ať už jde třeba o seriozní biografie ale třeba i erotické historické novely. Čtenáři budou mít možnost svými hlasy rozhodnout o finalistech soutěže. Komise složená z expertů z Amazonu a literárních osobnostní následně oznámí vítěze soutěže během července. Spisovatel či spisovatelka obdrží výše zmíněnou finanční částku a proplacenou reklamní kampaň na své dílo a stejně tak možnost nechat si knihu přeložit do jiných jazyků. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí!

česky | English