skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Kampaň Kniha ti sluší

Aktuality

foto

Další články

Kampaň Kniha ti sluší

Od 18. do 23. dubna proběhne celoplošná kampaň ke Světovému dni knihy a…

Číst dál » | 15.3.2017

Nominace na Cenu Evropské unie za literaturu 2017

Cenu Evropské unie za literaturu (EUPL) uděluje od roku…

Číst dál » | 22.3.2017

Magnesia Litera 2017

Do 16. ročníku cen Magnesia Litera bylo přihlášeno celkem 352 knih.…

Číst dál » | 13.3.2017

Nives Vidrih v Praze

V pořadí devátou rezidentkou projektu Praha město literatury je…

Číst dál » | 6.3.2017

Kampaň Kniha ti sluší

Od 18. do 23. dubna proběhne celoplošná kampaň ke Světovému dni knihy a autorských práv pod heslem Kniha ti sluší. Kampaň si klade za cíl podporu a propagaci české knižní kultury. Opětovně zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Projekt se uskuteční pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Celý týden od 18. dubna jej bude předcházet kampaň Kniha ti sluší, která představí knihu jako součást moderního životního stylu a jeden z neodmyslitelných symbolů plnohodnotného života. V rámci oslav bude připravena také řada doprovodných akcí. Podrobnější informace o nich naleznete na webových stránkách projektu www.knihatislu­si.cz

Samotný slogan Kniha ti sluší je heslem dlouhodobé kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Snaží se představit knihu jako předmět, který díky svému obsahu může být člověku oporou a společníkem ve všech životních situacích.

Mediálními tvářemi kampaně se stali Jan Potměšil, Zdeněk Piškula, a Jana Plodková, kteří si stejně jako další dvě desítky známých osobností připnuli červenou placku s nápisem Kniha ti sluší, aby tak dali najevo, že je čtení nedílnou součástí jejich života.

česky | English