skok na hlavní menu | menu sekce Aktivity


Úvod › Aktivity › Archiv našich akcí › Praha promlouvá

Archiv našich akcí

Promlouvání v Dejvicích

Praha promlouvá

Na pěti různých místech Vám během aktivity Praha promlouvá, která probíhala na podzim 2011, předčítali třeba Ivan Trojan, Vladimír Brabec, nebo David Prachař. Audioknihy byly schovány ve falešných ptačích budkách s logem Prahy města literatury, které byly umístěny blízko cest a chodníků. Zároveň bylo místo vybráno i tak, aby hlas nikoho nevystrašil a naopak dotyčnému jen zpříjemnil jeho cestu. Audioknihy nakonec cestovaly, takže jsme některá díla mohli slyšet na různých místech po celé Praze.

Puntíkáři dělali rošťárny v Univerzitní Botanické zahradě. Ptačí budka s reproduktorem byla zavěšena vysoko na kmeni stromu a prostřednictvím hlasu Davida Prachaře promlouvala do široka a daleka. Spolu se zahradnickou literární stezkou tak udělaly z Botanické zahrady ještě více kulturní místo.

Idylickou atmosféru pražské literární scény jste mohli slyšet ve Františkánské zahradě a to v podání samotné autorky! Lenka Reinerová namluvila nejen tento úryvek, nýbrž i celou audio verzi své knihy.

Ivan Trojan, Michal Pavlata, David Novotný (herci ze seriálu Okresní přebor) a Vladimír Brabec namluvili fotbalové povídky, na kterých je kouzelné nejen to, že vycházejí ze skutečných událostí, ale i to, že byly namluveny k příležitosti kulatin fotbalového velikána. Přihrávky, triky a góly byly slyšet v Dejvicích před Vysokoškolskou fakultou.

Lichožrouti číhali na kolemjdoucí z budky na sloupu ve Stromovce. Děti ale i dospělé zastavovala svým hlasem Bára Hrzánová a vyprávěla příběhy o chybějících ponožkách.

Všechny uvedené díla a ještě víc naleznete k poslechu i ke koupi na stránkách vydavatelství Tympanum.

česky | English