skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Sháníte knížku pod stromeček?

Aktuality

foto

Další články

Online čtení v době koronaviru

Zhoršení pandemické situace s sebou přineslo opětovné uzavření…

Číst dál » | 18.1.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Projekt Praha město literatury Vám přeje poklidné prožití svátků…

Číst dál » | 23.12.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři…

Číst dál » | 9.12.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Sháníte knížku pod stromeček?

Co třeba kniha Praha město literatury? Je nanejvýš vhodná pro všechny náruživé čtenáře, zvlášť pokud mají rádi Prahu. V anglické variantě se hodí zase pro sečtělé přátele a známé z ciziny. Chtěli byste si ji koupit? Zajděte do Městské knihovny!

Kniha nabízí pohled na literární život v Praze od jeho prvopočátků až po žhavou přítomnost. Tematické kapitoly doplňují ukázky knižních ilustrací i reprodukce uměleckých děl. Součástí knihy (v podobě přebalu) je také velká barevná mapa literární Prahy, která je symbolem celého projektu Praha město literatury.

Autorem je publicista a literární kritik Pavel Mandys, mimo jiné jeden ze spoluzakladatelů literární ceny Magnesia Litera.

Pokud vás knížka zaujala a chtěli byste si ji prohlédnout, máte příležitost v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Kniha je k dispozici u pultu výdeje ze skladu (pod hodinami). Koupit si ji můžete na pokladně knihovny. Kniha stojí 260 Kč. K dispozici je také verze v angličtině, která se prodává za 290 Kč a je bezpochyby vhodným dárkem například pro kulturně založenou návštěvu ze zahraničí, obchodní partnery a podobně.

Zatím se můžete na našich stránkách podívat na malou ukázku ve formátu .pdf.

Recenze knihy najdete na stránkách iliteratura.cz a vaseliteratura­.cz.

Ne každého zaujme kniha o literatuře, ale třeba by ocenil průkazku do knihovny. Na každé pobočce Městské knihovny můžete za 80 Kč koupit vánoční dárkovou kartičku do knihovny s roční platností.

česky | English