skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Sháníte knížku pod stromeček?

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Sháníte knížku pod stromeček?

Co třeba kniha Praha město literatury? Je nanejvýš vhodná pro všechny náruživé čtenáře, zvlášť pokud mají rádi Prahu. V anglické variantě se hodí zase pro sečtělé přátele a známé z ciziny. Chtěli byste si ji koupit? Zajděte do Městské knihovny!

Kniha nabízí pohled na literární život v Praze od jeho prvopočátků až po žhavou přítomnost. Tematické kapitoly doplňují ukázky knižních ilustrací i reprodukce uměleckých děl. Součástí knihy (v podobě přebalu) je také velká barevná mapa literární Prahy, která je symbolem celého projektu Praha město literatury.

Autorem je publicista a literární kritik Pavel Mandys, mimo jiné jeden ze spoluzakladatelů literární ceny Magnesia Litera.

Pokud vás knížka zaujala a chtěli byste si ji prohlédnout, máte příležitost v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Kniha je k dispozici u pultu výdeje ze skladu (pod hodinami). Koupit si ji můžete na pokladně knihovny. Kniha stojí 260 Kč. K dispozici je také verze v angličtině, která se prodává za 290 Kč a je bezpochyby vhodným dárkem například pro kulturně založenou návštěvu ze zahraničí, obchodní partnery a podobně.

Zatím se můžete na našich stránkách podívat na malou ukázku ve formátu .pdf.

Recenze knihy najdete na stránkách iliteratura.cz a vaseliteratura­.cz.

Ne každého zaujme kniha o literatuře, ale třeba by ocenil průkazku do knihovny. Na každé pobočce Městské knihovny můžete za 80 Kč koupit vánoční dárkovou kartičku do knihovny s roční platností.

česky | English