skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Putování Středozemí

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Putování Středozemí

„Znáte moje jméno? Znáte, třebaže si už nevzpomínáte, že k němu patřím. Jsem Gandalf. Potulný čaroděj, který dal Starému Bralovi kouzelné knoflíčky do náprsenky, co se samy zapínaly a nikdy se nerozepnuly, dokud se jim neporučilo. Ten Gandalf, který způsobil, že tolik poklidných mládenců a děvčat se vydalo do modravých dálek za spoustou bláznivých dobrodružství… Ano, už si vzpomínáte, to mě těší… Hledám někoho, kdo by se zúčastnil jistého dobrodružství, které chystám, a někoho najít je hrozně těžké…“ Tolkien, J. R. R. Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.

Tohle řekl kdysi dávno Gandalf Bilbovi Pytlíkovi. A teď to říká i čtenářům Městské knihovny v Praze. Ti, kteří mají chuť, čas, kuráž a Hobita řádně nastudovaného (ale případné nedostatky se dají dohnat i v průběhu) mohou vyrazit na pouť po sedmi pobočkách MKP, které se změnily na místa z fantastického příběhu.

„Cesta povede Roklinkou, Osamělou horou, Temným hvozdem i Zlobří jeskyní,“ přibližuje trasu Soňa Hadravová, knihovnice z Korunní a také znalkyně Tolkienova Hobita. „V každém místě čeká na soutěžící ukrytá otázka spojená s příběhem. A stejně jako Bilbo, tak i čtenáři musí počítat s tím, že to nebude tak úplně jednoduché.“ Knihovna však slibuje, že na každém místě bude jeden Hobit k nahlédnutí. „Navíc otázku stačí najít, se správnou odpovědí si mohou čtenáři hlavu lámat až doma,“ říká Hadravová. Stihnout by to však měli do 31. 3. 2013, do kdy je možné na adresu knihovna@mlp.cz zasílat odpovědi. Na vylosované výherce čekají knižní ceny od nakladatelství Argo, filmový zážitek a také speciální hobití placky (nikoli k jídlu).

Soutěž v Městské knihovně v Praze začíná 13. 12. 2012, tedy v den premiéry filmu Hobit: Neočekávaná cesta. Potěšen bude i ten, kdo chodí do knihovny rád do kina. Hobita ve 3D je možné zhlédnout ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském nám. v sobotu 15. 12. 2012 od 16.00 hodin.

Více o hře zde.

Těšíte se na film?

Přečtěte si zatím nějaké recenze: Týden, Totalfilm, paní Spáčilová, zábavný Studentpoint, solidní Hospodářky a La Cultura.

česky | English