skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Právě dnes začíná vycházet obnovené Biblio v Literárních novinách

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Právě dnes začíná vycházet obnovené Biblio v Literárních novinách

Právě dnes, téměř na den přesně po dvouleté pauze, začíná opět vycházet oblíbený časopis Biblio. Nyní se však stává pravidelnou přílohou Literárních novin.

Od 28. 3. 2013 (dubnové číslo) bude znovu vycházet pod názvem Biblio Literární noviny jako pravidelná měsíční příloha Literárních novin časopis, který si v předchozích letech získal zájem milovníků literatury a čtenářů knih pod názvem Grand Biblio. ČT 2 o tomto časopisu dokonce v roce 2010 natočila dokument jako významném kulturním počinu popularizace knižní kultury u nás.

Pro přípravu obnoveného periodika se podařilo získat i stejný autorský a redakční tým, který dříve časopis vytvářel, a to v čele s bývalým šéfredaktorem PhDr. Jaroslavem Císařem. V nové redakční radě působí zástupci Ústavu pro českou literaturu AV ČR, Památníků národního písemnictví, Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR i vydavatelští a distribuční praktici, specialisté na e-knihy a organizátorka knižních veletrhů. Je zde i zástupce redakce Literárních novin.

Profil časopisu bude opět zaměřen na knižní oblast v nejširším slova smyslu, tzn. od oblasti vzniku literárního díla, přes produkci knih, jejich distribuci, prodej až po představování nových médií a způsobů šíření literárních textů, a to různými publicistickými formami s cílem napomáhat popularizaci a propagaci knižní kultury v ČR.

česky | English