skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Praha promlouvá, poslouchejte ulice…

Aktuality

Promlouvání v Dejvicích

Další články

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 9.9.2020

Desátý ročník Knihexu startuje v září!

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou se tento rok představí…

Číst dál » | 2.9.2020

Praha promlouvá, poslouchejte ulice…

V Praze začala další část kampaně v rámci projektu Praha město literatury, která má za cíl vnést do ulic knihy, čtení a literaturu v netradičních formách a překvapivých souvislostech. Po čtení v metru, kdy bylo možné knihy poslouchat díky školeným hlasům mladých herců přímo při cestě zmíněným dopravním prostředkem, se do ulic dostávají audioknihy namluvené pro nakladatelství Tympanum hereckými osobnostmi. Mluvící knihy je možné zaslechnout na pěti místech v Praze až do neděle 30. října.

„Tituly jsme vybírali tak, aby se náladou hodily k danému místu a zároveň, aby se jednalo o původní českou tvorbu, nebo tvorbu autora, který je původem Čech.“, říká Jaroslava Štěrbová, koordinátorka projektu Praha město literatury. A jak se čtenáři-posluchači dozvědí, co vlastně za knihu k nim promlouvá? „Každé místo je označeno QR kódem, který posluchače navede na webovou stránku, kde jsou uvedeny všechny důležité informace, jako název, autor nebo krátká anotace.“, upřesňuje Štěrbová.

„Původně byla akce naplánována do 23. října, ale vzhledem k pozitivním ohlasům veřejnosti, médií i úřadů, jsme se rozhodli nechat knihy v ulicích zaznívat déle.“, vysvětluje Štěrbová. „Jen jsme je na ten poslední týden různě zpřeházeli, aby měli lidé možnost si „přečíst“ i jiný titul.“, směje se.

Jaké knihy mohou na pražských ulicích chodci zaslechnout?

česky | English