skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Web Praha město literatury spuštěn

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Web Praha město literatury spuštěn

Literatura v Praze žije! O tom jste se mohli přesvědčit na podzim tohoto roku, neboť aktivity vytvořené v rámci projektu Praha město literatury zaujaly nejen obyvatele Prahy, ale i její časté či náhodné návštěvníky.

Ovšem aktivity nejsou všechno, co tento projekt nabízí. Tento web to potvrzuje, naleznete zde informace o proběhlých aktivitách, ale také aktuality z pražského literárního dění.

Literatura v Praze

O tom, že Praha literárně žije, není pochyb. Kdo ale ví co, kdy a kde se děje? Autorská čtení, literární festivaly, setkání se spisovateli, autogramiády, vydání nové knihy a mnoho dalších akcí se na území hlavního města najde více než dost a to je jednou z funkcí, které tento web nabízí. Podívejte se co se děje dnes večer, na koho zajít zítra, či kdy si poslechnout básně od samotného autora.

Mapa

Dalši z funkcí webu je mapa, kterou naleznete při kliknutí na obrázek černo-oranžové mapy. Tam naleznete interaktivní mapu s bublinami. Každá bublina má svůj význam, který je barevně rozlišen. Literární stezka tedy je zelenou barvou, zatímco literární událost červenou. Bublina pak označuje presnou polohu a základní informace o dané aktivitě či události. Mapa je průběžně aktualizována a je propojena jak s konkrétní aktivitou, tak s určitou událostí.

Spolupráce

Stránky ještě nejsou zcela naplněny, mnoho informací bude průběžně přibývat v závislosti na spolupráci s partnery. Můžete se zapojit i vy sami. Pokud máte nějakou připomínku, námět či akci o kterých by se zde mělo napsat, kontaktujte nás v kontaktním formuláři.

Vývoj stránek

Rozhodně nečekejte konečný stav webu, pro příští rok jsou v plánu další novinky, rozšíření mapy, další aktivity a mnoho dalších věcí.

česky | English