skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Web Praha město literatury spuštěn

Aktuality

foto

Další články

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 9.9.2020

Desátý ročník Knihexu startuje v září!

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou se tento rok představí…

Číst dál » | 2.9.2020

Web Praha město literatury spuštěn

Literatura v Praze žije! O tom jste se mohli přesvědčit na podzim tohoto roku, neboť aktivity vytvořené v rámci projektu Praha město literatury zaujaly nejen obyvatele Prahy, ale i její časté či náhodné návštěvníky.

Ovšem aktivity nejsou všechno, co tento projekt nabízí. Tento web to potvrzuje, naleznete zde informace o proběhlých aktivitách, ale také aktuality z pražského literárního dění.

Literatura v Praze

O tom, že Praha literárně žije, není pochyb. Kdo ale ví co, kdy a kde se děje? Autorská čtení, literární festivaly, setkání se spisovateli, autogramiády, vydání nové knihy a mnoho dalších akcí se na území hlavního města najde více než dost a to je jednou z funkcí, které tento web nabízí. Podívejte se co se děje dnes večer, na koho zajít zítra, či kdy si poslechnout básně od samotného autora.

Mapa

Dalši z funkcí webu je mapa, kterou naleznete při kliknutí na obrázek černo-oranžové mapy. Tam naleznete interaktivní mapu s bublinami. Každá bublina má svůj význam, který je barevně rozlišen. Literární stezka tedy je zelenou barvou, zatímco literární událost červenou. Bublina pak označuje presnou polohu a základní informace o dané aktivitě či události. Mapa je průběžně aktualizována a je propojena jak s konkrétní aktivitou, tak s určitou událostí.

Spolupráce

Stránky ještě nejsou zcela naplněny, mnoho informací bude průběžně přibývat v závislosti na spolupráci s partnery. Můžete se zapojit i vy sami. Pokud máte nějakou připomínku, námět či akci o kterých by se zde mělo napsat, kontaktujte nás v kontaktním formuláři.

Vývoj stránek

Rozhodně nečekejte konečný stav webu, pro příští rok jsou v plánu další novinky, rozšíření mapy, další aktivity a mnoho dalších věcí.

česky | English