skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Malý festival malých nakladatelství v Domě čtení

Aktuality

Knihex 2012

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Malý festival malých nakladatelství v Domě čtení

Současným nakladatelským trendem je vznik malých nakladatelství, která se specializují na knihy doslova krásné. Jejich provozovatelé dbají nejen o kvality obsahové, ale zaměřují se i na specifické a estetické zpracování, na knihu jako celek, na knihu jako artefakt.

„Malý knižní festival bude hostit nakladatelství, která knihy nechrlí, ale pečlivě připravují jednotlivé tituly, vybírají si osobité autory i ilustrátory a knižní designéry, a snaží se, aby každý vydaný titul byl svébytným originálem, “ říká Tomáš Čada, knihovník z Domu čtení a zároveň organizátor akce. Tento festival proběhne ve středu 14. srpna 2013 od 16.00 do 21.00 hodin v Domě čtení. „V případě ideálního počasí se většina programu odehraje pod širým nebem, v atriu.

Účast přislíbili výtvarník a tvůrce autorských knih Jan Měřička, Hecuba Design, nakladatelství Perplex, Kudla Werkstatt, nakladatelství Bylo nebylo, grafické studio MAKE detail, Barbora Beranová s titulem Slečny a mnozí další,“ dodává Čada.

Malý festival malých nakladatelství navazuje na loňský úspěšný festival alternativního designu a dává si za cíl ukázat, že kniha není jen spotřební zboží, které po zkonzumování, přečtení, putuje z ruky do ruky. „Knihy od námi pozvaných vydavatelství lze totiž vystavit jako výtvarné objekty. Ale samozřejmě si také počtete,“ slibuje Tomáš Čada.

Součástí festivalu bude prezentace jednotlivých nakladatelů, prodejní výstava a kulturní program. „Výstavní část bude probíhat nepřetržitě od 16.00 hodin, přibližně od 18.00 hodin jsou v multifunkčním sálu Domu čtení připraveny tematické přednášky týkající se nakladatelské praxe, knižního designu či autorské knihy. Od 19.30 hodin se můžete těšit na vystoupení experimentátorů Jaromíra Typlta a Pavla Novotného s dadaistickým textem Kurta Schwitterse Ursonate. Závěr bude patřit hudební produkci DJ Funkensteina,“ přibližuje chystaný program Čada.

Dům čtení je pobočka Městské knihovny v Praze, která se dlouhodobě zaměřuje na českou i světovou krásnou literaturu. Zároveň v ní probíhají programy, díky kterým se návštěvníci mohou s (nejen) literaturou setkat naživo. Malý festival malých nakladatelství doplňuje běžný program, který se skládá z autorských čtení, komponovaných literárních večerů či diskuzí nad aktuálními problémy.

Vstup na akci je volný.

Více informací:

Malý festival malých nakladatelství

Tomáš Čada (tomas.cada@mlp­.cz, 728 438 241)

Městská knihovna v Praze, Dům čtení (Ruská 192/1455, Praha 10)

www.mlp.cz

česky | English