skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Letní Letná 2013

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Letní Letná 2013

10. ročník Mezinárodního Festivalu nového cirkusu a divadla se uskuteční ve dnech 18.8. – 1.9. vždy od 12 do 20 hodin v parku na Letné.

Letní Letná se za devět let existence etablovala v pevnou součást nejen pražského, ale i celostátního kulturního kalendáře, stala se akcí, která nemá u nás obdoby – systematicky přiváží to nejlepší ze světového nového cirkusu a zároveň na 14 dní poskytuje vyžití dětem a jejich rodičům.

Na Letní Letné hostovali takové soubory jako Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, Cahin Caha, Cirque Baroque, Atelier Lefeuvre & André, Cirkus Cirkör, Compagnie XY, Cirque Galapiat a mnoho dalších.

Festivalu se podařilo na straně jedné přitáhnout každý rok obrovské množství diváků (až 28.000), na straně druhé si uchovává letní, příjemnou, až starosvětskou cirkusovou atmosféru. Letní Letná se stala také místem pro setkávání přátel, známých, rodin s dětmi a aktivní trávení volného času.

Desáté výročí festivalu v roce 2013 je příležitostí oslavit nejen kulatiny, ale i nový cirkus jako takový – přivézt obzvláště zajímavé a kvalitní soubory ze zahraničí a celý program vytvořit ještě nabitější, než bývá zvykem.

A nebude zde chybět ani bibliobus Městské knihovny v Praze – Oskar. Ten vytvoří příjemné prostředí jako stvořené pro půjčování knih, čtení, hraní a rozličné kreativní počiny. Každý den zde bude probíhat dramatické předčítání pro dospělé i pro děti a dojde i na půlnoční četbu hororů (19. a 26.8.).

Program živého předčítání u Oskara zde

česky | English