skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární soutěž 100 let Bohumila Hrabala

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Literární soutěž 100 let Bohumila Hrabala

Výstaviště Lysá nad Labem, Městská knihovna v Nymburce a časopis Nymburský pábitel Klubu čtenářů Bohumila Hrabala v Nymburce vyhlašují u příležitosti desátého ročníku Polabského knižního veletrhu a nadcházejícího stého výročí narození Bohumila Hrabala v roce 2014 tradiční literární soutěž, tentokrát na téma „100 let Bohumila Hrabala“.

Soutěž je vyhlášena ve třech věkových kategoriích: pro děti do 15 let, pro studenty do 18 let a pro dospělé nad 18 let.Vyhlášené téma v oblasti prózy je možné ztvárnit do libovolného literárního útvaru, maximální rozsah jedné práce jsou dvě normostrany. Próza a poezie budou hodnoceny jako samostatné kategorie.

Zúčastnit se může každý autor s maximálně dvěma pracemi.

Literární práce posílejte na mailovou adresu: jan.rehounek@sez­nam.cz, případně poštou na adresu: Jan Řehounek, Všechlapská 1666/6, 288 02 Nymburk. Kvůli zařazení vybraných prací do tisku upřednostňujeme zaslání prostřednictvím mailu.

Vyhlašovatelé si vyhrazují právo vybrané práce při zachování autorských práv použít libovolně v tisku či na internetu, bez nároku autora na honorář, v rámci programu oslav stého výročí narození Bohumila Hrabala.

Každá práce musí mít v záhlaví uvedené jméno autora, věkovou kategorii, adresu, telefon, mail. Nepoužívejte název tématu „100 let Bohumila Hrabala“ jako název své práce, aby bylo možné díla jednotlivých autorů rozlišovat.

Uzávěrka je vzhledem ke konání Polabského knižního veletrhu bezprostředně po prázdninách stanovena na 1. červenec 2014.

Porota jmenovaná pořadatelem soutěže práce vyhodnotí, v každé věkové kategorii udělí ceny. Ocenění autoři, případně i autoři dalších vybraných prací budou pozváni na slavnostní vyhodnocení a odměněni kvalitními knižními cenami. Sborníček z oceněných prací bude v elektronické podobě uveřejněn na vll.cz a bude zařazen do jednoho z vydání časopisu Nymburský pábitel.

česky | English