skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Nejlepší dětské knihy

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Nejlepší dětské knihy

Komise pro dětskou knihu Svazu českých knihkupců a nakladatelů a Česká sekce IBBY právě představují katalog, v němž budou každoročně doporučovat nové české knihy pro děti a mládež. Výběrový katalog by měl sloužit k orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový materiál vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Jak vybrat z téměř jednoho a půl tisíce titulů dětských knih, které u nás každoročně vycházejí, ty opravdu kvalitní a dobré ? Bez snadno dostupného a nezávislého průvodce se v takovém množství titulů lze orientovat jen velmi těžko.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Českou sekcí IBBY se proto rozhodl podpořit cestu kvalitních titulů dětské beletrie i literatury faktu k těm, kterým jsou určeny.

Nyní poprvé je veřejnosti předložen výběr šestatřiceti nových pozoruhodných počinů z oblasti domácí tvorby pro děti a mládež (popřípadě starších děl významně doplněných či nově sestavených), vydaných za posledních dvacet měsíců.

Součástí volně šiřitelného elektronického katalogu toho nejlepšího, co oblast současné české literatury pro děti a mládež aktuálně nabízí, je rovněž soubor příslušných kontaktů a dalších oborových informací.

V příštích ročnících by měl projekt nabýt i klasické tištěné podoby, partneři a spoluautoři jej hodlají také dále rozvíjet. Jejich snahou je přinášet každoročně v předvánočním čase uceleného a spolehlivého průvodce světem dětské četby.

Katalog nejlepších dětských knih

česky | English