skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Čtení ve vlaku

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Čtení ve vlaku

Vlakem z Prahy do Nymburka s Emilem Haklem? Z Kolína do Prahy s Kateřinou Tučkovou? Z Benešova s Michalem Vieweghem a Martinem Reinerem? Nebo vás víc láká úterní Literární jarmark ve Fantově kavárně na Hlavním nádraží? Je to na vás.

Obvykle je lepší cestovat, máte-li tedy peníze, první třídou. V době trvání festivalu Čtení ve vlaku, od neděle 14. září do úterý 16., však právě ve vagónech druhé třídy potkáte živé čtoucí spisovatele. Číst se bude v prostředním oddílu (horní patro, druhá třída) ve vlacích typu CityElefant.

Můžete se těšit na Radku Denemarkovou, Josefa Formánka, Emila Hakla, Petru Hůlovou, Vratislava Kadlece, Ivanu Myškovou, Pavla Novotného, Halinu Pawlowskou, Martina Reinera, Jáchyma Topola, Kateřinu Tučkovou, Jaromíra Typlta, Michala Viewegha a Tomáše Zmeškala.

"Nápad vznikl na základě dlouhodobé spolupráce firmy Railreklam se školou Michael. Výběru autorů se zhostil pražský Festival spisovatelů. Grafické podoby propagačních materiálů celého festivalu se ujala studentka – absolventka Vyšší odborné školy Michael Andrea Houšková, DiS. v rámci zadání absolventských prací.

Akce bude 16. září zakončena v historické budově hlavního nádraží v Praze autogramiádou, literárním jarmarkem a koncertem hudebních skupin."

Hlavní nádraží se na čtení už těší

Podrobný program naleznete zde.

Facebooková událost zde.

česky | English