skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Čtení ve vlaku

Aktuality

foto

Další články

Praha uspořádala první online konferenci kreativních měst literatury UNESCO

Síť kreativních měst literatury UNESCO sdružuje 39 měst na…

Číst dál » | 14.10.2020

Veletrh Art Book Fair

Galerie hlavního města Prahy a Městská knihovna v Praze vás srdečně…

Číst dál » | 7.10.2020

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Čtení ve vlaku

Vlakem z Prahy do Nymburka s Emilem Haklem? Z Kolína do Prahy s Kateřinou Tučkovou? Z Benešova s Michalem Vieweghem a Martinem Reinerem? Nebo vás víc láká úterní Literární jarmark ve Fantově kavárně na Hlavním nádraží? Je to na vás.

Obvykle je lepší cestovat, máte-li tedy peníze, první třídou. V době trvání festivalu Čtení ve vlaku, od neděle 14. září do úterý 16., však právě ve vagónech druhé třídy potkáte živé čtoucí spisovatele. Číst se bude v prostředním oddílu (horní patro, druhá třída) ve vlacích typu CityElefant.

Můžete se těšit na Radku Denemarkovou, Josefa Formánka, Emila Hakla, Petru Hůlovou, Vratislava Kadlece, Ivanu Myškovou, Pavla Novotného, Halinu Pawlowskou, Martina Reinera, Jáchyma Topola, Kateřinu Tučkovou, Jaromíra Typlta, Michala Viewegha a Tomáše Zmeškala.

"Nápad vznikl na základě dlouhodobé spolupráce firmy Railreklam se školou Michael. Výběru autorů se zhostil pražský Festival spisovatelů. Grafické podoby propagačních materiálů celého festivalu se ujala studentka – absolventka Vyšší odborné školy Michael Andrea Houšková, DiS. v rámci zadání absolventských prací.

Akce bude 16. září zakončena v historické budově hlavního nádraží v Praze autogramiádou, literárním jarmarkem a koncertem hudebních skupin."

Hlavní nádraží se na čtení už těší

Podrobný program naleznete zde.

Facebooková událost zde.

česky | English