skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Čtení ve vlaku

Aktuality

foto

Další články

Online čtení v době koronaviru

Zhoršení pandemické situace s sebou přineslo opětovné uzavření…

Číst dál » | 18.1.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Projekt Praha město literatury Vám přeje poklidné prožití svátků…

Číst dál » | 23.12.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři…

Číst dál » | 9.12.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Čtení ve vlaku

Vlakem z Prahy do Nymburka s Emilem Haklem? Z Kolína do Prahy s Kateřinou Tučkovou? Z Benešova s Michalem Vieweghem a Martinem Reinerem? Nebo vás víc láká úterní Literární jarmark ve Fantově kavárně na Hlavním nádraží? Je to na vás.

Obvykle je lepší cestovat, máte-li tedy peníze, první třídou. V době trvání festivalu Čtení ve vlaku, od neděle 14. září do úterý 16., však právě ve vagónech druhé třídy potkáte živé čtoucí spisovatele. Číst se bude v prostředním oddílu (horní patro, druhá třída) ve vlacích typu CityElefant.

Můžete se těšit na Radku Denemarkovou, Josefa Formánka, Emila Hakla, Petru Hůlovou, Vratislava Kadlece, Ivanu Myškovou, Pavla Novotného, Halinu Pawlowskou, Martina Reinera, Jáchyma Topola, Kateřinu Tučkovou, Jaromíra Typlta, Michala Viewegha a Tomáše Zmeškala.

"Nápad vznikl na základě dlouhodobé spolupráce firmy Railreklam se školou Michael. Výběru autorů se zhostil pražský Festival spisovatelů. Grafické podoby propagačních materiálů celého festivalu se ujala studentka – absolventka Vyšší odborné školy Michael Andrea Houšková, DiS. v rámci zadání absolventských prací.

Akce bude 16. září zakončena v historické budově hlavního nádraží v Praze autogramiádou, literárním jarmarkem a koncertem hudebních skupin."

Hlavní nádraží se na čtení už těší

Podrobný program naleznete zde.

Facebooková událost zde.

česky | English