skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Srdcerváči budou opět plnit vaše přání

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Srdcerváči budou opět plnit vaše přání

Za podepsanou knihu, prohlídku Městské knihovny v Praze, nebo její restaurátorské dílny, kurz základů raw food, prohlídku Žižkovské věže či popíjení vína – práce pro postiženého člověka? To jde díky jedinečnému projektu Srdcerváči, který organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Letošní ročník je druhý v pořadí a rád by navázal na loňskou úspěšnou kampaň, která pomohla zaměstnat více než 600 handicapo­vaných. „Cílem Srdcerváčů je ukázat, že osoby se zdravotním postižením umí pracovat, že umí vykonávat kvalitní a konkurenceschopnou práci. Ale ne vždy my, naše zdravá populace, to vidíme kolem sebe,“ přibližuje poslání kampaně ředitelka Nadačního fondu Hana Potměšilová. Vybírat z unikátních dárků či zážitků bude možné již od 9. září od 9.00 hodin na www.srdcervaci.cz

Tento charitativní projekt nežádá jednostranně peníze, naopak z toho každý něco bude mít. Základem Srdcerváčů je online katalog, který se letos otevírá 9. září na webu www.srdcervaci­.cz. Obsahuje ojedinělé a výjimečné dárky a zážitky, které si nelze jinak koupit. Nově letos nadační fond představuje také exkluzivní kolekci číší na víno s nápisem Srdcerváči v Braillově písmu a originální červené cuveé Srdcerváč, které pro projekt připravilo vinařství Maláník-Osička z moravských Mikulčič. Peníze z projektu jdou přímo a transparentně na podporu zaměstnávání lidí s postižením.

„Moc se mi líbí myšlenka Srdcerváčů, že nenastavujeme dlaň. Tady nikdo nefňuká. Tady ukazujeme, že to jde a tím pomáháme ostatním,“ říká jedna z letošních tváří Srdcerváčů Dagmar Mašková. Čtyřiadvacetiletá Dagmar trpí nemocí, která způsobuje abnormální křehkost a lomivost kostí. Ačkoli měla za život více než sto zlomenin, studentka na půl úvazku pracuje, ale chce hledat dál a hlavně pomoci dalším. S dalšími pěti postiženými studenty a absolventy vysokých škol se Dagmar zúčastní letošní kampaně a bude se snažit veřejnosti ukázat, že zdravotní postižení nemusí být překážkou.

S vrozenou nemocí bojují další dvě Srdcerváčky – Jana Holmanová se narodila s dětskou mozkovou obrnou a Marie Hrdinová zase trpí genetickým onemocněním dystrofie LMGD. Mezi zdravotně postiženými jsou lidé, kteří do této kategorie spadli kvůli těžkým úrazům. V kampani je reprezentují tři Srdcerváči – Jan Hermann, který měl těžkou dopravní nehodu, Pavel Bambousek, který spadl z výšky, a Hana Doležalová, která spadla z kola. Jejich příběhy připomínají „zdravým“ lidem, že do takové situace se může dostat každý. A že je dobré, když vám někdo podá pomocnou ruku.

Právě pomocnou ruku můžete podat doslova, pár kliky myší ve velkém online katalogu si vyberete dárek nebo zážitek. Vaše peníze pomohou najít práci Srdcerváčům i dalším lidem se zdravotním postižením. Výtěžek se také použije ve formě grantů na realizaci projektů, zaměřených na vznik nových pracovních míst pro zdravotně postižené a na rozvoj jejich podnikání. Přáním Srdcerváčů je ale především to, aby jednou podobné projekty vůbec nebyly potřeba.

Více na www.srdcervaci.cz

Kampaň organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který vznikl v roce 2007 v reakci na tíživou situaci postižených při vstupu na trh práce. Jeho posláním je snaha tuto situaci pomocí různorodých prostředků neustále zlepšovat. NFOZP je jedinou neziskovou organizací, která chápe komplexitu překážek. Cíleně se tak věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro OZP, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají.

česky | English