skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární soutěž o Cenu Waltera Sernera

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Literární soutěž o Cenu Waltera Sernera

Nadační fond Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 10. ročník literární soutěže o nejlepší, dosud nepublikovanou, povídku. Soutěž je určená studentům středních škol a nese jméno dadaisty Waltera Sernera. Mladí autoři mohou své příspěvky posílat do 12. února 2015. Téma letošního ročníku je „Svět uvnitř mé hlavy“.

Rozsah soutěžního příspěvku je jedna až pět normostran. Musí jít o původní a dosud nepublikovanou povídku. Vítěze soutěže zvolí odborná porota složená z učitelů tvůrčího psaní z pražské Literární akademie. Slavnostní ceremoniál, vyhlášení výsledků soutěže a předávání cen, se uskuteční 9. dubna na Novoměstské radniciPraze.

Festival spisovatelů Praha rovněž připravuje paralelní Čtenářskou soutěž. Na facebookových stránkách s názvem Cena Waltera Sernera budou na konci března zveřejněny soutěžní povídky deseti finalistů. Široká veřejnost se tak může zapojit do hlasování a vyjádřit svůj názor kliknutím na „To se mi líbí“.

Soutěž od roku 2007 nese jméno Waltera Sernera, spisovatele v českých zemích poněkud opomíjeného. Osobnost a dílo karlovarského rodáka, literárního experimentátora a provokatéra, který stál u zrodu hnutí Dada byla za minulého režimu vytěsňována z paměti. Loni vyšla česky první kniha tohoto autora, jde o první manifest dadaismu, který kdy vůbec vznikl. Stal se inspirací pro všechny následující dadaistické manifesty.

Veškeré další informace o osobnosti Waltera Sernera a literární soutěži jsou k dispozici na stránkách mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha – kde jsou k nalezení i aktuální informace ze světa literatury, a na facebookové stránce Cena Waltera Sernera.

česky | English