skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Knihovna Novodvorská se ve slušivém převleku čtenářům otevře už v pondělí

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Knihovna Novodvorská se ve slušivém převleku čtenářům otevře už v pondělí

Rozšířená a zútulněná pobočka nabídne 20 tis. titulů, noviny, časopisy i mluvené slovo. Děti čeká jejich vlastní koutek se sedacími vaky a kostkami, mládež koutek v africkém stylu a dospělé pohodlná ratanová křesílka. Svůj prostor k posezení s knížkou i kamarády si tak v knihovně najde každý.

Knihovna Novodvorská zahájila provoz v roce 1967. Po šesti letech provozu se přestěhovala do nově dokončeného objektu Kulturního domu Novodvorská, kde ji veřejnost najde dodnes. V letech 2000–2001 prošla rekonstrukcí spojenou s přechodem od papírových knihovnických agend na počítače. A v roce 2013 bylo rozhodnuto o její revitalizaci spojené s výměnou podlahové krytiny i interiérového vybavení.

Celý prostor knihovny je nyní pokryt připojením k internetu. Kromě wifi je internet dostupný i prostřednictvím pěti pevných stanic. Knihovna také naváže na svoji předchozí spolupráci se školami a nabídne možnost návštěvy tematických pořadů například o strašidlech, Astrid Lindgrenové nebo Janu Werichovi.

Sídliště Novodvorská představuje dobrý tip na vycházku za tzv. vetřelci a volavkami, tedy uměním z předrevoluční éry umístěným do volného prostoru. Jeden objekt stojí přímo naproti vstupu do Kulturního domu Novodvorská, a tedy i před knihovnou. Jedná se o dílo Dálky Jiřího Nováka, které bylo na náměstíčko instalováno v roce 1969.

Dopravní spojení: autobusy č. 106 a 196 do zastávky Sídliště Novodvorská, knihovna je umístěna v prvním patře Kulturního centra Novodvorská.

česky | English