skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Knihy mají zelenou

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Knihy mají zelenou

Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU určená na podporu knihkupců a čtení proběhne už příští týden. Konat se bude pouze jeden den a to 23. dubna na Světový den knihy a autorských práv. V tento den dostanou zákazníci knihkupectví 15 % slevu na nákup tištěných knih a mohou se setkat se svými oblíbenými autory.

KNIHY MAJÍ ZELENOU pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Unií spisovatelů, za podpory významných nakladatelů, distributorů i tiskáren a pod záštitou MŠMT ČR.

Akce chce zvýšit povědomí o důležité roli knihkupců, kteří často fungují i jako kulturní a společenská centra v regionech, a současně obrátit pozornost ke čtení a literatuře obecně. I kvůli tomu vznikla interaktivní mapa naší republiky, kde lze najít všechna knihkupectví. Zatím se na ní ukazuje velmi hustá síť knihkupectví. Ale bude tomu tak i v budoucnu? Pro to, aby tomu tak bylo, chce Svaz udělat maximum. A chce to udělat společně se zákazníky, čtenáři. Svátek knih bude tak letos rovněž příležitostí dovědět se o knihkupcích a knihkupectvích něco víc.

Na mapě naleznete zvlášť odlišená knihkupectví, která se do akce zapojují 15% slevou a pak ta, jež navíc pořádají ještě nějaké setkání, čtení, workshop či autogramiádu s autorem. Svou účastí v KNIHY MAJÍ ZELENOU se rozhodli ji podpořit význačné spisovatelské osobnosti, s nimiž se čtenáři setkají přímo ve vybraných knihkupectvích (Petra Hůlová, Tereza Brdečková, Jiří Dědeček, Miloš Kratochvíl, Jan Burian, Emil Hakl a mnoho dalších).

Mapu, seznam akcí (pravidelně aktualizovaný), vyjádření známých lidí a institucí a spoustu dalších informací naleznete na webových stránkách akce

Vybrané tipy na setkání s oblíbenými autory:

PRAHA

11:15 Palác knih Luxor, vyhlášení soutěže pro školy (SČKN, KMČA, KKF) a setkání s Danielou Krolupperovou, Markou Míkovou a Vratislavem Maňákem

16:00 Palác knih Luxor, autogramiáda Borise Filana

16:00 Knihkupectví Kosmas/Sokolovská, autorské čtení s Milošem Kratochvílem

17:00 Knihkupectví Aurora/Spálená, setkání s Vilmou Kadlečkovou

20:00 Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy, autorské čtení a beseda s Petrou Hůlovou

česky | English