skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Děti mohou svůj svátek oslavit na festivalu Děti, čtete?

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Děti mohou svůj svátek oslavit na festivalu Děti, čtete?

Nakladatelství Meander na Den dětí už pošesté připravilo literárně-dramatický festival pro děti „Děti, čtete?“ Zatímco předchozí ročníky probíhaly na jednom místě – nejprve v areálu Strahovského kláštera v sídle Památníku národního písemnictví a vloni v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí, letos se uskuteční dokonce na třech místech.

Festival Děti, čtete?, který si klade za cíl podporovat dětské čtenářství, bude 1. 6. od 9 – 12 hod. probíhat v dětském oddělení a klubovně Ústřední knihovny a odpoledne, konkrétně od 14 – 20 hod. v Komunitním centru Kampa – Salla Terrena (U Sovových mlýnů 5, Praha 1) a v Kavárně Mlýnská (Všehrdova 449/14, Praha 1). Děti čeká bohatý program vevnitř i venku – divadla, výtvarné dílny, autorská čtení, hudba, film, výstavy, soutěže… Setkat se například mohou s Petrem Niklem, Jiřím Dědečkem, Renátou Fučíkovou a mnoha dalšími výraznými tvůrci. Program doplní i Bibliobus Oskar poblíž Komunitního centra Kampa, kde ze svých knih přečte např. Daniela Fischerová, Radek Malý nebo Ondřej Buddeus a David Böhm.

Nabízíme vám program, který se odehraje v Ústřední knihovně: 9:00 – 9:30 Moře slané vody / Radek Malý (Albatros) Radek Malý čte ze své básnické sbírky starším dětem o tajemstvích, která skrývá moře, o jeho nádheře a velkoleposti, ale také o jeho krutosti. 09:30–10:30 Papaver / Dora Dutková (Argo) Jde o zápisník zapomenutého botanika-objevitele či o fantazii šíleného výtvarníka? Skutečně jsou květiny na klopě slavného pěvce tak vzácné a opravdu dávný indický lékař sešíval rány mravenčími hlavičkami? To a mnohem víc se dozvíte při autorském čtení Dory Dutkové! 10:30–11:15 Hus a Chelčičký. Příběh jejich doby / Renáta Fučíková (Práh) Oblíbená ilustrátorka a spisovatelka Renáta Fučíková dětem představí dvě významné historické postavy, které významně ovlivnily nejen českou historii. 11:20 – 11:50 O vlkovi se sklerózou a jiné pohádky / Stanislava Reschová (Mladá fronta) Stanislava Reschová čte své pohádky, ve kterých nechybí prvky humoru ani hororu. Létá se v nich na raketách a zaklíná se do slimáků. Jednoduše, je v nich možné úplně všechno.

09:30 Vernisáž výstavy knih a ilustrací z katalogu Nejlepší knihy dětem Výstava se koná ve spolupráci s MK v Plzni a bude putovat po dalších knihovnách a místech v České republice. Představení katalogu Dr. Jana Čeňková Říkadla a křikadla zahraje Karolína Kamberská 10:00 – 10:30 Rozhledna na houby / Bohumíra Peychlová (Meander) Čtení pro menší školáky o jedné zvláštní rozhledně, z níž toho mnoho vidět není, a o tom, co všechno se může stát, když si najdete v lese moc divné kamarády. 10:35 – 11:05 Annie & berlepsové / Vendula Borůvková (Host) Prožijte s Annie dobrodružnou cestu do Singapuru, malajského vnitrozemí a do starobylého Tibetu. Cestou možná potkáte i berlepsy… 11:10 – 11:50 Soutěž Vyberte si knihu Děti vybírají z rukopisů došlých do nakladatelství ten nejlepší, který Meander vydá v roce 2016.

Úplný program naleznete zde

česky | English