skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Pražská muzejní noc

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Pražská muzejní noc

Do letošního 12. ročníku Pražské muzejní noci se zapojí rekordních 48 institucí, které zájemcům zpřístupní na 80 objektů. Nově se účastní osm kulturních institucí. Kromě pestrého doprovodného programu, můžete navštívit i některé prostory, které nejsou návštěvníkům běžně otevřeny.

Městská knihovna v Praze již tradičně připravila program nejenom ve své Ústřední knihovně na Mariánském náměstí, ale také v pobočce v Dejvicích a v bibliobusu Oskar.

V Ústřední knihovně se můžete občerstvit ve stylové kavárně z 20. let nebo se dozvědět, kam poběží divadelní spolek Výstředník. Nebudou chybět ani pražské výstavy, nebo noční výměna knih.

Pobočka v Dejvicích se na počest 150. výročí narození Rudyarda Kiplinga dokonce promění v džungli! Stopujte s Akélou, projděte Baghírovou zkouškou mrštnosti, z Balúovy dílny si odneste slona s tajnou kapsou. Bubnování povoleno!

Zajímavý program je také připraven v Památníku národního písemnictví, který opět otevře pro veřejnost vilu v Pelléově ulici i letohrádek Hvězda.

Galerie Villa Pellé jistě potěší nejen dětské návštěvníky výstavou ilustrátorů dětských knih a soutěží O nejkrásnější obálku knihy.

Další informace i kompletní program Pražské muzejní noci 2015 zde

česky | English