skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › CONiáš 2015 připluje na vlnách steampunku

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

CONiáš 2015 připluje na vlnách steampunku

Fanoušci fantasy a science fiction se vždycky rádi setkávali, aby společně sdíleli vášeň pro své oblíbené žánry. Tradiční střetávací akcí pro nadšence z celého světa se stal tzv. „con". Cony mohou mít různou podobu, od velkých akcí zaměřených na populární knihy, filmy nebo seriály, až po ty úzce specializované. Ať už se ale sejdou fanoušků tisíce nebo jen pár desítek, žádný pořádný con se neobejde bez příhodných kostýmů, provizorního přespávání, kde se dá a hlavně správného zápalu pro věc.

Oblíbenost conů neušla ani Městské knihovně v Praze, která už v roce 2007 přišla s prvním CONiášem (název odkazuje na katalog knihovny Koniáš). Od té doby pořádá Ústřední knihovna každoročně na podzim nový tematicky zaměřený ročník. Setkat jste se tak již mohli s upíry, draky, magií, ale i s koncem světa.

CONiáš 2015 se ponese v duchu steampunku. Jedná se o žánr oslavující viktoriánskou éru a parní vymoženosti. Na jeho vlnu se můžete naladit třeba s pomocí tohoto tematického videa.

Pokud vás láká vžít se do doby, které vládne rachot ozubených koleček a vůně páry, nenechte si letošní CONiáš uniknout! Celá akce vypukne v sobotu 19.9.2015 od 10:00 do 20:00 v malém sále Ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Těšit se můžete na bohatý program plný soutěží a her, který vám přiblíží žánr a navíc se zúčastní i zajímaví hosté.

česky | English