skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › CONiáš 2015 připluje na vlnách steampunku

Aktuality

foto

Další články

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 9.9.2020

Desátý ročník Knihexu startuje v září!

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou se tento rok představí…

Číst dál » | 2.9.2020

CONiáš 2015 připluje na vlnách steampunku

Fanoušci fantasy a science fiction se vždycky rádi setkávali, aby společně sdíleli vášeň pro své oblíbené žánry. Tradiční střetávací akcí pro nadšence z celého světa se stal tzv. „con". Cony mohou mít různou podobu, od velkých akcí zaměřených na populární knihy, filmy nebo seriály, až po ty úzce specializované. Ať už se ale sejdou fanoušků tisíce nebo jen pár desítek, žádný pořádný con se neobejde bez příhodných kostýmů, provizorního přespávání, kde se dá a hlavně správného zápalu pro věc.

Oblíbenost conů neušla ani Městské knihovně v Praze, která už v roce 2007 přišla s prvním CONiášem (název odkazuje na katalog knihovny Koniáš). Od té doby pořádá Ústřední knihovna každoročně na podzim nový tematicky zaměřený ročník. Setkat jste se tak již mohli s upíry, draky, magií, ale i s koncem světa.

CONiáš 2015 se ponese v duchu steampunku. Jedná se o žánr oslavující viktoriánskou éru a parní vymoženosti. Na jeho vlnu se můžete naladit třeba s pomocí tohoto tematického videa.

Pokud vás láká vžít se do doby, které vládne rachot ozubených koleček a vůně páry, nenechte si letošní CONiáš uniknout! Celá akce vypukne v sobotu 19.9.2015 od 10:00 do 20:00 v malém sále Ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Těšit se můžete na bohatý program plný soutěží a her, který vám přiblíží žánr a navíc se zúčastní i zajímaví hosté.

česky | English