skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Vyhlášení projektu Čtenář na jevišti 2015

Aktuality

foto

Další články

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 9.9.2020

Desátý ročník Knihexu startuje v září!

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou se tento rok představí…

Číst dál » | 2.9.2020

Vyhlášení projektu Čtenář na jevišti 2015

Společnost Svět knihy vyhlašuje v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou projekt Čtenář na jevišti, jehož hlavním cílem je motivovat děti k četbě knih a přiblížit jim možnosti práce s textem. Tento projekt je určený skupinám dětí a mladých lidí, kteří si chtějí vyzkoušet práci s knihou, zpracovávání literárního textu a přípravu scénického čtení.

Soubory budou mít za úkol zpracovat do podoby scénického čtení libovolnou oblíbenou knížku nebo povídku či jiný literární text. Zásadní je, aby byl pro děti tento projekt zábavný a zároveň byl pro ně motivem ke čtení a výsledkem byla nápaditá a poutavá představení.

Ústřední aktivitou projektu je čtení nahlas v podobě scénického čtení, které přivádí děti k práci s textem, vlastní interpretaci a jeho dalšímu využití, například k přepracování na scénář a dramatizaci. Důležitá je také postava pedagoga, lektora nebo knihovníka, který děti při práci povede, ale zároveň jim dá prostor, aby s textem pracovaly především samy. K bližšímu pochopení disciplíny se můžete inspirovat u výborného souboru Listování nebo se podívat na výstupy z minulých ročníků soutěže.

Z přihlášených souborů vybere odborná porota 5 nejispirativ­nějších, kteří budou pozváni k předvánočnímu setkání na přehlídku do pražského divadla Minor, kde budou mít možnost předvést naživo své inscenace a zároveň zhlédnout divadelní představení Bláznivá teta a já profesionálních herců souboru Listování. Chybět samozřejmě nebudou lákavé ceny i hodnocení a postřehy odborné poroty.

Do projektu se nyní můžete také zapojit! Stačí poslat přihlášku a připravit představení ve formě scénického čtení. Vyplněnou a podepsanou přihlášku můžete zaslat do 30. 9. 2015 na adresu organizátora: Svět knihy, s.r.o., Fügnerovo nám. 1808/3, 120 00 Praha 2, faxem: 224 498 754 nebo naskenovanou e-mailem na: info@rostemes­knihou.cz.

Přihlášku a podrobnější informace o projektu najdete přímo na stránkách kampaně Rosteme s knihou.

česky | English