skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární kampaň #ReadNordic

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Literární kampaň #ReadNordic

Čestným hostem veletrhu Svět knihy Praha 2016 budou tentokrát severské země. Na propagaci jejich literatury se zaměřila i právě probíhající literární kampaň #ReadNordic. Kampaň, která začala již toto září, bude probíhat celých osm měsíců a kromě zajímavých kulturních akcí přinese i čtenářskou výzvu s možností zasoutěžit si o hodnotné ceny.

Každý měsíc přináší #ReadNordic novou literární akci. Můžete se tak vypravit třeba na jedinečný festival KomiksFEST! 2015, o kterém už jste si u nás mohli přečíst, neméně lákavé ale budou i komornější akce jako například přednáška Bohové a hrdinové Kalevaly nebo literární večer nad knihou Porodní bába.

Samotná čtenářská výzva vás pak přiměje do konce dubna 2016 přečíst osm severských knih podle zadaných kritérií. Výběr knihy tak přizpůsobíte netradičním podmínám, které vám určí přečíst například knihu, která byla zfilmována, děje se v ní něco nadpřirozeného nebo má prostě jen více než 350 stran. Tímto zábavným a netradičním způsobem si rozšíříte znalost severské literatury a navíc budete moci vyhrát třeba i zájezd do Skandinávie.

#ReadNordic můžete sledovat na na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram pod hashtagem #readnordic nebo se pro více informací podívejte na web.

česky | English