skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Městská knihovna v Praze otevírá Vozovnu!

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Městská knihovna v Praze otevírá Vozovnu!

Vozoven je v Praze více, ale jen jedna nabízí knihy a prostor pro kulturu. Lidé ji od 30. 11. 2015 najdou v Praze 3 na Koněvově ulici, kde Městská knihovna v Praze a městská část Praha 3 otevírají víceúčelový kulturní prostor. Jednoduše pobočku knihovny a nové kulturní centrum – VOZOVNU.

Prostor Vozovny vznikl rekonstrukcí původní prodejny potravin v přízemí a suterénu obytného domu s adresou Za Žižkovskou vozovnou 18. Ke vstupu však kolemjdoucí láká hlavní vchod z Koněvovy ulice. Architekti ze studia Projektil se rozhodli využít původních výloh k průhledu do prostoru knihovny a posílili tak otevřenost a propojení knihovny s ulicí.

„Rádi bychom, aby se knihovna stala pro oblast Pražačky místem, které lidé budou vyhledávat nejen, když si chtějí něco pěkného přečíst. Plánujeme spolupráci se školami zejména v oblasti podpory dětského čtenářství i blízkými neziskovými organizacemi, a samozřejmě se svým nejbližším sousedem – stejnojmenným kulturním centrem Prahy 3 sídlícím přímo pod knihovnou,“ přibližuje budoucí plánované aktivity Renáta Jíchová, vedoucí Obvodní knihovny pro Prahu 1, 2 a 3.

Knihovna v přízemí nabídne návštěvníkům cca 14.000 svazků knih, výběr denního tisku a časopisů, studijní/čtecí koutek nebo internet v pevné i bezdrátové podobě. Chybět nebude ani dětské oddělení s knihovnou – ledním medvědem a stropem oživeným světly v podobě pestrobarevných balónků. A možná přijede i ta tramvaj…

„Těším se, že se kulturní centrum Vozovna stane místem, které bude nabízet bohatý program složený z různorodých aktivit.“ slibuje zajímavé kulturní zážitky zástupce starostky pro kulturu Alexander Bellu.

Už v den otevření 30. listopadu se můžete těšit na první akce!

  • od 11 hodin jsou děti srdečně zvány na pohádku
  • od 15.30 můžete přijít k poslechu swingu v podání Avalon Swing Tria
  • od 19.00 se koná recitál Vladimíra Merty

A proč název Vozovna? Vozovna odkazuje na Žižkovskou vozovnu, která se nachází hned za rohem, a upozorňuje na výborné tramvajové dopravní spojení.

Dopravní spojení: tramvaje číslo 1, 9 a 11 do zastávky Vozovna Žižkov.

Otevírací doba knihovny: Po 13–19, Út 9–16, St 12–19, Čt 12–19, Pá 9–16.

Nahlédnout do prostor Vozovny před otevřením můžete v galerii!

česky | English