skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › 23. ročník čtenářské ankety „Suk – čteme všichni“

Aktuality

foto

Další články

Festival spisovatelů opět poctí návštěvou nositel Nobelovy ceny

Jubilejní 30. ročník Festivalu spisovatelů Praha je naplánován na 8. –…

Číst dál » | 4.8.2020

Druhý ročník soutěže o vydání vlastní knihy Book In Progress

Book In Progress #2 navazuje na první ročník soutěže, ve které svádí…

Číst dál » | 1.7.2020

Knihovna na vlnách s Básnířkou města Prahy

Knihovna na vlnách je každoročním letním festivalem Městské knihovny…

Číst dál » | 24.6.2020

Nominace na Cenu Jiřího Ortena 2020

V pořadí 33. ročník Ceny Jiřího Ortena zná své nominace! Odborná…

Číst dál » | 23.6.2020

23. ročník čtenářské ankety „Suk – čteme všichni“

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašují 23. ročník čtenářské ankety „Suk – čteme všichni 2015“. Suk je celostátní anketa dětí, učitelů a knihovníků školních a veřejných knihoven, v níž se rozhoduje o nejoblíbenější knize pro děti a mládež za uplynulý rok. Cílem je upozornit veřejnost na nové tituly a zároveň postihnout čtenářské preference dětí. Akce je pojmenována po profesoru Františku Václavu Sukovi, který založil studijní knihovnu literatury pro mládež.

Vyhlašovateli akce jsou Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A.Komenského ve spolupráci s Klubem dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků. Hlasování dětí a knihovníků probíhá ode dne vyhlášení do konce března. V rámci akce se udělují následující ceny:

  • Cena dětí
  • Cena knihovníků
  • Cena Noci s Andersenem
  • Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství

Cenu dětí a knihovníků může získat jakákoli kniha vydaná v ČR za kalendářní rok, který předchází roku, v němž je cena udělována. Cena Noci s Andersenem se uděluje jedné knize, která získala nejvyšší počet hlasů dětí nocujících v knihovnách v rámci Noci s Andersenem. Cena učitelů je udělována na základě rozhodnutí nejméně pětičlenné poroty učitelů českého jazyka. Ceny získávají autor díla, ilustrátor, překladatel, editor a nakladatel.

Slavnostní udílení cen proběhne v Památníku národního písemnictví ve středu 6. dubna 2015 za přítomnosti spisovatelů, ilustrátorů, nakladatelů, zástupců dětských čtenářů, učitelů a knihovníků. Výsledky ankety budou zveřejněny po skončení soutěže.

Pravidla soutěže a přístup do elektronického hlasování naleznete na stránkách knihovny J. A. Komenského: http://www.npmk­.cz/knihovna/

česky | English