skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Městská knihovna v Praze otevřela Dílnu!

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Městská knihovna v Praze otevřela Dílnu!

5. ledna 2016 otevřela Městská knihovna v Praze nový prostor pro realizaci týmových nápadů – Dílnu. Toto nové místo pro zájemce o společnou tvorbu je možné využít pro nepřeberné množství vašich kreativních činností, ať už se jedná o společné studium, debatovaní, workshopy nebo autorská čtení.

Proměnou bývalé e-zóny na kreativní a inovační dílnu vznikl prostor sloužící knihovně, jejím partnerům i široké veřejnosti jako místo schůzek, neformálních porad nebo místo pro konání malých kulturních akcí. Zázemí Dílny tvoří stoly nesoucí jména literárních hrdinů (Athose, Porthose a Aramise), které poskytnou místo až třem skupinám zároveň. Svůj stůl či celý prostor si můžete již nyní zarezervovat, jejich momentální obsazenost je možné sledovat ve veřejně přístupném Google kalendáři.

Z původní e-zony zůstala v Dílně zachovaná televizní obrazovka sloužící nyní místo projektoru, díky níž se můžete se skupinou podělit o svou prezentaci nebo video. Pohodlí v Dílně zajišťuje nový nábytek včetně skládacích židlí, lampiček, pracovních podložek, stojanů na tablety a dalších drobností. Pokud chcete pracovat nerušeně, stačí obestavit své pracoviště připravenými paravany.

Dílna je ideálním prostorem pro váš čtenářský klub, kroužek vyšívání nebo třeba hraní šachů. Po dobře odvedené práci se poté můžete svalit do křesílka a vybrat si něco z darované četby nebo se zajít občerstvit do nedaleké kavárny.

česky | English