skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Městská knihovna v Praze otevřela Dílnu!

Aktuality

foto

Další články

Festival spisovatelů opět poctí návštěvou nositel Nobelovy ceny

Jubilejní 30. ročník Festivalu spisovatelů Praha je naplánován na 8. –…

Číst dál » | 4.8.2020

Druhý ročník soutěže o vydání vlastní knihy Book In Progress

Book In Progress #2 navazuje na první ročník soutěže, ve které svádí…

Číst dál » | 1.7.2020

Knihovna na vlnách s Básnířkou města Prahy

Knihovna na vlnách je každoročním letním festivalem Městské knihovny…

Číst dál » | 24.6.2020

Nominace na Cenu Jiřího Ortena 2020

V pořadí 33. ročník Ceny Jiřího Ortena zná své nominace! Odborná…

Číst dál » | 23.6.2020

Městská knihovna v Praze otevřela Dílnu!

5. ledna 2016 otevřela Městská knihovna v Praze nový prostor pro realizaci týmových nápadů – Dílnu. Toto nové místo pro zájemce o společnou tvorbu je možné využít pro nepřeberné množství vašich kreativních činností, ať už se jedná o společné studium, debatovaní, workshopy nebo autorská čtení.

Proměnou bývalé e-zóny na kreativní a inovační dílnu vznikl prostor sloužící knihovně, jejím partnerům i široké veřejnosti jako místo schůzek, neformálních porad nebo místo pro konání malých kulturních akcí. Zázemí Dílny tvoří stoly nesoucí jména literárních hrdinů (Athose, Porthose a Aramise), které poskytnou místo až třem skupinám zároveň. Svůj stůl či celý prostor si můžete již nyní zarezervovat, jejich momentální obsazenost je možné sledovat ve veřejně přístupném Google kalendáři.

Z původní e-zony zůstala v Dílně zachovaná televizní obrazovka sloužící nyní místo projektoru, díky níž se můžete se skupinou podělit o svou prezentaci nebo video. Pohodlí v Dílně zajišťuje nový nábytek včetně skládacích židlí, lampiček, pracovních podložek, stojanů na tablety a dalších drobností. Pokud chcete pracovat nerušeně, stačí obestavit své pracoviště připravenými paravany.

Dílna je ideálním prostorem pro váš čtenářský klub, kroužek vyšívání nebo třeba hraní šachů. Po dobře odvedené práci se poté můžete svalit do křesílka a vybrat si něco z darované četby nebo se zajít občerstvit do nedaleké kavárny.

česky | English