skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Městská knihovna v Praze otevřela Dílnu!

Aktuality

foto

Další články

Online čtení v době koronaviru

Zhoršení pandemické situace s sebou přineslo opětovné uzavření…

Číst dál » | 18.1.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Projekt Praha město literatury Vám přeje poklidné prožití svátků…

Číst dál » | 23.12.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři…

Číst dál » | 9.12.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Městská knihovna v Praze otevřela Dílnu!

5. ledna 2016 otevřela Městská knihovna v Praze nový prostor pro realizaci týmových nápadů – Dílnu. Toto nové místo pro zájemce o společnou tvorbu je možné využít pro nepřeberné množství vašich kreativních činností, ať už se jedná o společné studium, debatovaní, workshopy nebo autorská čtení.

Proměnou bývalé e-zóny na kreativní a inovační dílnu vznikl prostor sloužící knihovně, jejím partnerům i široké veřejnosti jako místo schůzek, neformálních porad nebo místo pro konání malých kulturních akcí. Zázemí Dílny tvoří stoly nesoucí jména literárních hrdinů (Athose, Porthose a Aramise), které poskytnou místo až třem skupinám zároveň. Svůj stůl či celý prostor si můžete již nyní zarezervovat, jejich momentální obsazenost je možné sledovat ve veřejně přístupném Google kalendáři.

Z původní e-zony zůstala v Dílně zachovaná televizní obrazovka sloužící nyní místo projektoru, díky níž se můžete se skupinou podělit o svou prezentaci nebo video. Pohodlí v Dílně zajišťuje nový nábytek včetně skládacích židlí, lampiček, pracovních podložek, stojanů na tablety a dalších drobností. Pokud chcete pracovat nerušeně, stačí obestavit své pracoviště připravenými paravany.

Dílna je ideálním prostorem pro váš čtenářský klub, kroužek vyšívání nebo třeba hraní šachů. Po dobře odvedené práci se poté můžete svalit do křesílka a vybrat si něco z darované četby nebo se zajít občerstvit do nedaleké kavárny.

česky | English