skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Autorské čtení rezidenta Davida Howarda

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Autorské čtení rezidenta Davida Howarda

Novozélandský básník David Howard byl třetím rezidentem projektu Praha město literatury. David žije od roku 2003 ve městě Dunedin, které je stejně jako Praha součástí kreativní sítě měst literatury UNESCO. Jeho mimořádně vydařený autorský večer se uskutečnil na závěr jeho dvouměsíčního pobytu v Praze a opět se konal v rámci cyklu Večery evropské literatury.

Autorské čtení Davida Howarda se konalo v úterý 26. dubna v krásných prostorách Malé vily Památníku národního písemnictví. David přečetl ukázku ze své starší poezie The Impossibility of Strawberries, ale i část ze svých dosud nepublikovaných básní, které vznikly právě během jeho rezidenčního pobytu v Praze. Ukázky byly čteny jak v originále, tak v českém překladu Tomáše Míky, který posluchačům zprostředkoval herec Kajetán Písařovic. Večerem provázel David Vaughan. Kromě samotného čtení se na závěr české i zahraniční publikem zapojilo do krátké diskuze.

Pokud vám autorské čtení uniklo, ale rádi byste si alespoň letmo přiblížili poutavé básně Davida Howarda v jedinečném přednesu jejich autora, přichystali jsme pro vás krátkou video ukázku, v které jsme vám zprostředkovali přednes básně The Impossibility of Strawberries a český překlad Tomáše Míky v podání Kajetána Písařovice. Celou atmosféru pak pomůže dokreslit několik snímků v přiložené fotogalerii.

česky | English