skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární soutěž od Amazonu

Aktuality

foto

Další články

José Luís Peixoto píše o Praze

Portugalský spisovatel José Luís Peixoto byl v Praze na rezidenčním…

Číst dál » | 14.9.2017

Michael O’Loughlin v Praze!

Dalším rezidentem projektu Praha město literatury je irský spisovatel…

Číst dál » | 6.9.2017

Festival literatury pro mládež Humbookfest

V sobotu 7. října proběhne v pražské MeetFactory již druhý…

Číst dál » | 4.9.2017

Sdílejte radost ze čtení v soutěži Zlaté dítě

Chcete vidět Zlaté dítě? Nemusíte kvůli tomu na Štědrý den držet…

Číst dál » | 4.9.2017

Literární soutěž od Amazonu

20 tisíc liber připadne spisovateli, který zvítězí v nové soutěži od Amazonu. Soutěže pojmenované podle elektronické čtečky Kindle Storyteller se může zúčastnit každý anglicky píšící autor.

Účast v soutěži Kindle Storyteller je podmíněna několika požadavky. Soutěžní titul nesmí mít méně než 5 tisíc slov, musí být napsán v anglickém jazyce a musí být dříve nepublikován. Autoři se mohou zúčastnit v období mezi 20. lednem a 19. květnem 2017. Soutěžní dílo je třeba publikovat přes platformu Kindle Direct Publishing, která slouží pro bezplatné digitální vydávání literárních děl, přičemž autorům připadne 70% z výdělku.

Žánrově není soutěž nijak omezena – mohou se zúčastnit autoři nejrůznějších literárních děl, ať už jde třeba o seriozní biografie ale třeba i erotické historické novely. Čtenáři budou mít možnost svými hlasy rozhodnout o finalistech soutěže. Komise složená z expertů z Amazonu a literárních osobnostní následně oznámí vítěze soutěže během července. Spisovatel či spisovatelka obdrží výše zmíněnou finanční částku a proplacenou reklamní kampaň na své dílo a stejně tak možnost nechat si knihu přeložit do jiných jazyků. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí!

česky | English