skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární soutěž od Amazonu

Aktuality

foto

Další články

Děti, čtete? 2017

Osmý ročník našeho největšího dětského literárního festivalu Děti,…

Číst dál » | 17.5.2017

José Luís Peixoto v Praze!

V pořadí desátým rezidentem projektu Praha město literatury je…

Číst dál » | 10.5.2017

Svět knihy 2017: M(ě/í)sto v hlavní roli

Praha v literatuře? Každému čtenáři se jistě po položení této…

Číst dál » | 4.5.2017

Noc literatury 2017

Noc literatury se letos uskuteční 10. května. Tento literární happening…

Číst dál » | 3.5.2017

Literární soutěž od Amazonu

20 tisíc liber připadne spisovateli, který zvítězí v nové soutěži od Amazonu. Soutěže pojmenované podle elektronické čtečky Kindle Storyteller se může zúčastnit každý anglicky píšící autor.

Účast v soutěži Kindle Storyteller je podmíněna několika požadavky. Soutěžní titul nesmí mít méně než 5 tisíc slov, musí být napsán v anglickém jazyce a musí být dříve nepublikován. Autoři se mohou zúčastnit v období mezi 20. lednem a 19. květnem 2017. Soutěžní dílo je třeba publikovat přes platformu Kindle Direct Publishing, která slouží pro bezplatné digitální vydávání literárních děl, přičemž autorům připadne 70% z výdělku.

Žánrově není soutěž nijak omezena – mohou se zúčastnit autoři nejrůznějších literárních děl, ať už jde třeba o seriozní biografie ale třeba i erotické historické novely. Čtenáři budou mít možnost svými hlasy rozhodnout o finalistech soutěže. Komise složená z expertů z Amazonu a literárních osobnostní následně oznámí vítěze soutěže během července. Spisovatel či spisovatelka obdrží výše zmíněnou finanční částku a proplacenou reklamní kampaň na své dílo a stejně tak možnost nechat si knihu přeložit do jiných jazyků. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí!

česky | English