skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Literární soutěž od Amazonu

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Literární soutěž od Amazonu

20 tisíc liber připadne spisovateli, který zvítězí v nové soutěži od Amazonu. Soutěže pojmenované podle elektronické čtečky Kindle Storyteller se může zúčastnit každý anglicky píšící autor.

Účast v soutěži Kindle Storyteller je podmíněna několika požadavky. Soutěžní titul nesmí mít méně než 5 tisíc slov, musí být napsán v anglickém jazyce a musí být dříve nepublikován. Autoři se mohou zúčastnit v období mezi 20. lednem a 19. květnem 2017. Soutěžní dílo je třeba publikovat přes platformu Kindle Direct Publishing, která slouží pro bezplatné digitální vydávání literárních děl, přičemž autorům připadne 70% z výdělku.

Žánrově není soutěž nijak omezena – mohou se zúčastnit autoři nejrůznějších literárních děl, ať už jde třeba o seriozní biografie ale třeba i erotické historické novely. Čtenáři budou mít možnost svými hlasy rozhodnout o finalistech soutěže. Komise složená z expertů z Amazonu a literárních osobnostní následně oznámí vítěze soutěže během července. Spisovatel či spisovatelka obdrží výše zmíněnou finanční částku a proplacenou reklamní kampaň na své dílo a stejně tak možnost nechat si knihu přeložit do jiných jazyků. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí!

česky | English