skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Kampaň Kniha ti sluší

Aktuality

foto

Další články

José Luís Peixoto píše o Praze

Portugalský spisovatel José Luís Peixoto byl v Praze na rezidenčním…

Číst dál » | 14.9.2017

Michael O’Loughlin v Praze!

Dalším rezidentem projektu Praha město literatury je irský spisovatel…

Číst dál » | 6.9.2017

Festival literatury pro mládež Humbookfest

V sobotu 7. října proběhne v pražské MeetFactory již druhý…

Číst dál » | 4.9.2017

Sdílejte radost ze čtení v soutěži Zlaté dítě

Chcete vidět Zlaté dítě? Nemusíte kvůli tomu na Štědrý den držet…

Číst dál » | 4.9.2017

Kampaň Kniha ti sluší

Od 18. do 23. dubna probíhá celoplošná kampaň ke Světovému dni knihy a autorských práv pod heslem Kniha ti sluší. Kampaň si klade za cíl podporu a propagaci české knižní kultury. Opětovně zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Projekt se uskuteční pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Celý týden od 18. dubna jej předchází kampaň Kniha ti sluší, která představuje knihu jako součást moderního životního stylu a jeden z neodmyslitelných symbolů plnohodnotného života.

V rámci oslav je připravena také řada doprovodných akcí. Čtenáři v Praze se například mohou setkat s oblíbenými spisovateli Radkou Třeštíkovou, Josefem Formánkem, Petrem Stančíkem, Michaelou Klevisovou, Michalem Petrovem a jedním z ambasadorů kampaně Janem Potměšilem ve středu 19. dubna v OC Arkády. Knihkupectví Kosmas ve všech svých pobočkách vyhlásilo soutěž pro malé i velké čtenáře o nejkrásnější záložku.Přehled všech akcí a interaktivní mapu účastníků kampaně můžete najít na stránkách www.knihatislu­si.cz.

Samotný slogan Kniha ti sluší je heslem dlouhodobé kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Snaží se představit knihu jako předmět, který díky svému obsahu může být člověku oporou a společníkem ve všech životních situacích.

Mediálními tvářemi kampaně se stali Jan Potměšil, Zdeněk Piškula, a Jana Plodková, kteří si stejně jako další dvě desítky známých osobností připnuli červenou placku s nápisem Kniha ti sluší, aby tak dali najevo, že je čtení nedílnou součástí jejich života.

česky | English