skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Kampaň Kniha ti sluší

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Kampaň Kniha ti sluší

Od 18. do 23. dubna probíhá celoplošná kampaň ke Světovému dni knihy a autorských práv pod heslem Kniha ti sluší. Kampaň si klade za cíl podporu a propagaci české knižní kultury. Opětovně zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Projekt se uskuteční pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Celý týden od 18. dubna jej předchází kampaň Kniha ti sluší, která představuje knihu jako součást moderního životního stylu a jeden z neodmyslitelných symbolů plnohodnotného života.

V rámci oslav je připravena také řada doprovodných akcí. Čtenáři v Praze se například mohou setkat s oblíbenými spisovateli Radkou Třeštíkovou, Josefem Formánkem, Petrem Stančíkem, Michaelou Klevisovou, Michalem Petrovem a jedním z ambasadorů kampaně Janem Potměšilem ve středu 19. dubna v OC Arkády. Knihkupectví Kosmas ve všech svých pobočkách vyhlásilo soutěž pro malé i velké čtenáře o nejkrásnější záložku.Přehled všech akcí a interaktivní mapu účastníků kampaně můžete najít na stránkách www.knihatislu­si.cz.

Samotný slogan Kniha ti sluší je heslem dlouhodobé kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Snaží se představit knihu jako předmět, který díky svému obsahu může být člověku oporou a společníkem ve všech životních situacích.

Mediálními tvářemi kampaně se stali Jan Potměšil, Zdeněk Piškula, a Jana Plodková, kteří si stejně jako další dvě desítky známých osobností připnuli červenou placku s nápisem Kniha ti sluší, aby tak dali najevo, že je čtení nedílnou součástí jejich života.

česky | English