skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Rezidenční pobyty v Tartu a Granadě

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Rezidenční pobyty v Tartu a Granadě

Projekt Praha město literatury nabízí rezidenční pobyty pro zahraniční spisovatele a překladatele již od října roku 2015. Za tuto dobu Praha hostila jedenáct autorů, vždy v trvání dvou měsíců. Do programu rezidenčních pobytů se zapojila také další města ze sítě kreativních měst literatury UNESCO. Momentálně své rezidenční programy zahájila města Tartu a Granada.

Tartu

Tartu se zapojilo do sítě kreativních měst literatury UNESCO v roce 2015 a v letošním roce zahájilo svůj program rezidenčních pobytů. Stipendijní program Tartu má za cíl zvýšit mezinárodní komunikaci a spolupráci, přispět k mobilitě spisovatelů a překladatelů, nabídnout kreativní a inspirativní prostředí a poskytnout spisovatelům příležitost představit svou práci estonským čtenářům. Program je otevřen všem spisovatelům a překladatelům z celého světa.

Přihlášky na období říjen-listopad jsou přijímány do 10. srpna 2017. Vyhlášení výsledků výběrového řízení proběhne nejpozději 1. září. Rezidentům je zdarma zajištěno ubytování, proplaceno cestovné a poskytnuto stipendium ve výši 600 euro měsíčně.

Pro více informací o kritériích výběru navštivte stránky Tartu: https://tartu­.kirjandus.ee­/…-translators

Granada

Program rezidenčních pobytů pro zahraniční autory byl spuštěn také v Granadě. Cílí na podporu kontaktů a vytváření vazeb mezi spisovateli z Granady a ostatními městy a zeměmi po celém světě, rozšíření mezinárodního dosahu spisovatelů a budování mezinárodního povědomí o kultuře Granady. Rezidenční program Granady je zaměřen na mladé nadějné spisovatele z měst zapojených do sítě kreativních měst literatury UNESCO. Jedná se o měsíční pobyt pro dva spisovatele v období od 20. října do 20. listopadu 2017. Rezidentům je zdarma zajištěno ubytování, pokryty cestovní výdaje a zajištěno stravování.

Přihlášky jsou přijímány do 10. září 2017. Jména dvou úspěšných uchazečů budou oznámena 20. září 2017.

Pro více informací o kritériích výběru navštivte: http://granada­ciudaddelitera­tura.com/…e-programme/

česky | English