skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Pozvánka na autorské čtení Juana Pabla Bertazzy

Aktuality

foto

Další články

Pozvánka na autorské čtení Juana Pabla Bertazzy

Argentinský spisovatel Juan Pablo Bertazza je dalším rezidentem projektu…

Číst dál » | 7.8.2017

Česko-slovenská literární soutěž

Občanské sdružení literarnyklub.sk, časopis Psí víno a nakladatelství…

Číst dál » | 7.8.2017

Rezidenční pobyty v Tartu a Granadě

Projekt Praha město literatury nabízí rezidenční pobyty pro zahraniční…

Číst dál » | 27.7.2017

Autorský večer Juana Pabla Bertazzy

Jedenáctým rezidentem projektu Praha město literatury je argentinský…

Číst dál » | 9.7.2017

Pozvánka na autorské čtení Juana Pabla Bertazzy

Argentinský spisovatel Juan Pablo Bertazza je dalším rezidentem projektu Praha město literatury. V úterý 29. srpna v 19.00 v Malé vile PNP bude mluvit o své tvorbě a přečte ukázky ze svého nového románu, který píše zde v Praze.

Ukázky budou čteny jak ve španělském originále, tak v překladech v češtině. Pořad je z cyklu autorských čtení zahraničních rezidentů s názvem Doteky světové literatury a vznikl ve spolupráci projektu Praha město literatury a Památníku národního písemnictví.

Pablo Bertazza se narodil 8. ledna 1983 v Buenos Aires, Argentině. Studoval literaturu a jazyk na Univerzitě v Buenos Aires. Pracuje jako editor, žurnalista a profesor. Jako mladý objevil poezii a od té doby je fascinován obrovskými možnostmi vyjádření, jež nabízí. Navzdory skutečnosti, že je poezie spíše podhodnoceným žánrem, se mu podařilo vydat čtyři knihy v nejprestižnějších vydavatelstvích poezie v Argentině. Jeho současným cílem je vstoupit do světa delšího narativu, jako jsou povídky a romány, aniž by opustil bohatství a možnosti vyjádření, které nabízí poezie. Během svého pobytu plánuje pracovat na svém astrologickém thrilleru 138 kroků a dát dohromady sbírku povídek mladých českých autorů.

česky | English