skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Sdílejte radost ze čtení v soutěži Zlaté dítě

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Sdílejte radost ze čtení v soutěži Zlaté dítě

Chcete vidět Zlaté dítě? Nemusíte kvůli tomu na Štědrý den držet hladovku – stačí, když se svými ratolestmi přihlásíte se do soutěže pořádané Zlatou stuhou! Anebo rozšíříte zprávu dál – do škol a školek, knihoven, družin či mezi známé.

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 20 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Právě z archivu nominovaných či oceněných knih Zlaté stuhy si v rámci soutěže Zlaté dítě vyberete jakýkoliv titul a společně se svými dětmi necháte ožít jeho příběh!

Při tvorbě se kreativitě meze nekladou. Můžete utvořit tým, společně přečíst knihu a nechat se inspirovat. Složit píseň, báseň, vytvořit vlastní ilustrace, pokračovat v příběhu, nafotit místo, kde by se mohl děj odehrávat, ušít si kostýmy, vyrobit loutky, natočit ke knize trailer nebo jí založte facebookové stránky. Vše je dovoleno.

Uzávěrka soutěže je 31. března 2018. Vítězové soutěže Zlaté dítě budou oceněni na slavnostním vyhlášení knižních cen Zlatá stuha 2018 na konci dubna 2018. Ti nejoriginálnější pojedou třeba na Zlínský filmový festival nebo se v Praze setkají přímo s tvůrci knih.

Více informací o soutěži najdete na stránkách Zlaté stuhy nebo na Facebooku.

česky | English