skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Nabídka rezidencí v Barceloně

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Nabídka rezidencí v Barceloně

Barcelona, kreativní město literatury UNESCO, nabízí stipendia pro spisovatele, dramatiky a překladatele. S programem Montserrat Roig Grants chce dát příležitost projektům, které souvisejí s městem a podpořit jeho literární obraz ve světě.

V roce 2018 bude uděleno celkem 20 grantů, v rámci kterých bude autorům umožněno pobývat dva měsíce v Barceloně a bude jim vyplaceno stipendium ve výši 3000 euro. Stipendijní pobyty budou probíhat na jaře a na podzim roku 2018 a jsou otevřeny pro autory všech národností, kteří mají alespoň jednu vydanou publikaci. V případě dramatiků je pak nutná alespoň jedna premiéra. Přihlášku je nutno podat do 14. prosince 2017.

Kromě vyplněné online přihlášky je požadována ukázka publikovaného díla (max. 10 stran) v katalánštině, španělštině nebo angličtině, případně ukázka překladu, popis projektu, na kterém chce autor během pobytu pracovat (max. 2 strany) a stručný životopis (max. 2 strany). Nezávislá porota bude při výběru autorů zohledňovat především spojení plánovaného projektu autora s městem Barcelona a literární kvalitu vzorového textu předloženého autorem.

Formulář žádosti spolu s příslušnou dokumentací musí být předložen na internetových stránkách Barcelony města literatury: http://barcelona.cat/…aliteratura/

česky | English