skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Nabídka rezidencí v Barceloně

Aktuality

foto

Další články

Online čtení v době koronaviru

Zhoršení pandemické situace s sebou přineslo opětovné uzavření…

Číst dál » | 18.1.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Projekt Praha město literatury Vám přeje poklidné prožití svátků…

Číst dál » | 23.12.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři…

Číst dál » | 9.12.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Nabídka rezidencí v Barceloně

Barcelona, kreativní město literatury UNESCO, nabízí stipendia pro spisovatele, dramatiky a překladatele. S programem Montserrat Roig Grants chce dát příležitost projektům, které souvisejí s městem a podpořit jeho literární obraz ve světě.

V roce 2018 bude uděleno celkem 20 grantů, v rámci kterých bude autorům umožněno pobývat dva měsíce v Barceloně a bude jim vyplaceno stipendium ve výši 3000 euro. Stipendijní pobyty budou probíhat na jaře a na podzim roku 2018 a jsou otevřeny pro autory všech národností, kteří mají alespoň jednu vydanou publikaci. V případě dramatiků je pak nutná alespoň jedna premiéra. Přihlášku je nutno podat do 14. prosince 2017.

Kromě vyplněné online přihlášky je požadována ukázka publikovaného díla (max. 10 stran) v katalánštině, španělštině nebo angličtině, případně ukázka překladu, popis projektu, na kterém chce autor během pobytu pracovat (max. 2 strany) a stručný životopis (max. 2 strany). Nezávislá porota bude při výběru autorů zohledňovat především spojení plánovaného projektu autora s městem Barcelona a literární kvalitu vzorového textu předloženého autorem.

Formulář žádosti spolu s příslušnou dokumentací musí být předložen na internetových stránkách Barcelony města literatury: http://barcelona.cat/…aliteratura/

česky | English