skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Festival Děti, čtete? 2018

Aktuality

Další články

Přihlašování na rezidenční pobyty pro rok 2019 bylo právě spuštěno!

Projekt Praha město literatury spustil přihlašování na rezidenční pobyty…

Číst dál » | 20.6.2018

Den nepřečtených knih

Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro…

Číst dál » | 16.8.2018

Irena Dousková a Iryna Zabiiaka - setkání v zahradách

21. srpna 2018 od 19 hodin vás srdečně zveme na Doteky světové…

Číst dál » | 9.8.2018

Nominujte své knihy do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/18

Svaz českých knihkupců a nakladatelů přijímá knihy, z nichž…

Číst dál » | 2.8.2018

Festival Děti, čtete? 2018

Devátý ročník našeho největšího dětského literárního festivalu Děti, čtete? bude opět dvoudenní a proběhne 1. a 2. června. Již tradičně bude pořádaný nakladatelstvím Meander, které je partnerem projektu Praha město literatury. Můžete se těšit na autory, ilustrátory i grafiky, kteří dětem ukáží, že kniha není nuda, ale naopak báječné dobrodružství ve světě fantazie.

Festival Děti, čtete? se letos odehraje v Městské knihovně v Praze, ve Werichově vile, ale také v parku na Kampě, kde proběhne v sobotu 2. 6. open-air část festivalu. Ústřední knihovnu festival zaplní dětmi, spisovateli a ilustrátory a to dopoledne i odpoledne. Dopolední program bude obsahovat slavnostní zahájení, představení výběru Nejlepší knihy dětem, ale také například nová a inspirativní setkání spisovatelů a dětí či rodičů. Na koho se těšit? Alenu Wagnerovou a její Jak Marta zkrotila draka, Lukáše Fibicha a Obrázky z moderních československých dějin. Marcela Konárková postaví domeček a přijde i Překlep se Škraloupem. Odpolední program se zaměří na mládež a nabídne jim výtvarnou dílnu s Ivou Vodrážkovou na motivy její knihy Jan Wood, chlapec, který zasadil strom.

Děti, čtete? je unikátní festival, který představuje zejména dětem to nejlepší z české dětské literární tvorby. Program je každoročně velmi bohatý a na své si přijdou mrňata, první čtenáři i děti bezmála dospělé. Festival unikátně propojuje autorská čtení, besedy nad knihami, výtvarné a literární dílny s divadly, filmovými adaptacemi a dalšími aktivitami, ke kterým literatura vybízí. Jedná se o jediný literární festival zaměřený na dětské čtenáře v Praze.

Více informací o programu najdete na oficiálních stránkách festivalu: http://detictete.cz/

česky | English