skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Nominujte své knihy do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/18

Aktuality

foto

Další články

Přihlašování na rezidenční pobyty pro rok 2019 bylo právě spuštěno!

Projekt Praha město literatury spustil přihlašování na rezidenční pobyty…

Číst dál » | 20.6.2018

Den nepřečtených knih

Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro…

Číst dál » | 16.8.2018

Irena Dousková a Iryna Zabiiaka - setkání v zahradách

21. srpna 2018 od 19 hodin vás srdečně zveme na Doteky světové…

Číst dál » | 9.8.2018

Nominujte své knihy do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/18

Svaz českých knihkupců a nakladatelů přijímá knihy, z nichž…

Číst dál » | 2.8.2018

Nominujte své knihy do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/18

Svaz českých knihkupců a nakladatelů přijímá knihy, z nichž vzejde katalog Nejlepší knihy dětem 2017/18.

SČKN ve spolupráci s Českou sekcí IBBY a nově i SKIPem vytváří další ročník katalogu doporučené literatury pro děti a mládež s názvem Nejlepší knihy dětem 2017/2018.

Od roku 2015 byl původní projekt upraven. Momentálně jde o cyklus autorských čtení, jehož pravidelným říjnovým vyvrcholením je vydání nového výročního katalogu – komentovaného soupisu doporučené původní české produkce pro děti a mládež za poslední rok. K orientaci v záplavě nových knižních titulů pro děti poslouží tento katalog nejen knihovnám, školám, knihkupcům, ale především rodičům a širší veřejnosti. V letošním roce opět obsáhne 52 titulů, které se také všechny během dalšího roku objeví v rámci nového projektu v dětském vysílání České televize ČT :D.

Devízou tohoto „nekomerčního“ katalogu, do nějž mohou nakladatelé své knihy nabízet, je fakt, že umístění v katalogu není komerční záležitostí, tedy si ho nelze pro knihu „zakoupit“. Katalog produkuje SČKN a tituly vybírají nezávislí odborníci na literaturu pro děti a mládež. Tvůrci katalogu ručí za grafickou i obsahovou úroveň knih v něm obsažených a prezentovaný obsah garantuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Českou sekcí IBBY a SKIPem. Nahlédnout do katalogů z předchozích let můžete na webových stránkách nejlepsiknihydetem.cz.

Nakladatelé nyní mohou přihlašovat do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/18 mezi kandidáty na výběr tituly, které vyšly v daném časovém období, tj. od září 2017 do září 2018, a jsou prvním vydáním původní české literatury pro děti a mládež v oblasti fiction či non-fiction. Vybrané knihy je třeba spolu s vyplněnou přihláškou a v počtu maximálně celkem 7 titulů na jednoho nakladatele doručit ve dvou exemplářích na novou adresu sekretariátu SČKN:

Fügnerovo náměstí 1808/3, Praha 2, 120 00.

Termín odevzdání nominovaných knih, z nichž odborná porota vybere definitivní výběr, je 5. 9. 2018.

Další informace o přihlašování knih do katalogu naleznete na stránkách SČKN.

česky | English