skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Knihy z pohlednic

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Knihy z pohlednic

Propojit autora, knihu a místo – to bylo hlavním cílem loňských plakátů, které visely na pražských nárožích. A že se myšlenka, doprovozená perfektním grafickým zpracováním studia Dynamo Design, povedla dokazuje množství ohlasů, které se ptaly zejména po tom, kde takový plakát sehnat. Po posouzení všech možností jsme se rozhodli čtyři z osmi variant vydat jako pohlednici. Jaké knihy a autory bude pošta doručovat?

Karel Čapek – Zahradníkův rok. Bratří Čapků, Praha 10

Karel Čapek, spisovatel, novinář, dramatik, komentátor, bydlel na Praze 10 ve vile s rozlehlou zahradou, díky které se mohl rozvinout i jeho další talent a koníček – zahradničení. Ukázka na pohlednici vtipně komentuje tajnou vášeň každého zahradníka, učinit z jeho nejbližšího okolí neprostupnou džungli.

Knihu Zahradníkův rok si můžete zdarma stáhnout a přečíst v e-knihovně Městské knihovny v Praze zde. Dílo poprvé česky vyšlo v roce 1929.

Jaroslav Hašek – Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Spálená, Praha 1

Plakát o vyhlášení války visel na rohu Spálené a do některé z oblíbených hospod Jaroslav Haška odtud nebylo daleko. Světově proslulou satiru na válečné běsnění z pera dezertéra a volnomyšlenkáře Haška si můžete zdarma stáhnout z e-knihovny Městské knihovny v Praze – 1. a 2.díl, 3. a 4.díl .

Dílo česky poprvé vycházelo v letech 1921 – 1923.

Jaroslav Seifert – Všecky krásy světa. Tomanova, Praha 6

Všecky krásy světa básníka Jaroslava Seiferta popisují nejen život české meziválečné avantgardy, ale i vzpomínky na autorovo dětství a některé osobnosti českého kulturního života, které patřily ke starší generaci. Jednou z nich byl i básník Karel Toman, ke kterému Seifert našel cestu nejen díky stejnému místu bydliště.

Všecky krásy světa Jaroslava Seiferta si můžete půjčit v knihovně . Dílo poprvé česky vyšlo v roce 1979.

Pohlednice si budete moci vzít zdarma u stánku Praha město literatury na Světu knihy, který bude probíhat od čtvrtka 17.května 2012. Stánek naleznete v levém křídle Veletržního paláce.

Více informací na Svět knihy. Těšíme se na Vás!

česky | English