skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Čtení ti sluší 2020 - Čteme s důvěrou

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Čtení ti sluší 2020 – Čteme s důvěrou

23. duben je nejen dnem, kdy zemřel William Shakespeare, ale již tradičně také Světovým dnem knihy a autorských práv. Společně s tímto datem každoročně probíhala kampaň Kniha ti sluší iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Letos tomu bude jinak. Kampaň Čtení ti sluší 2020 nám tento rok nepřipomíná pouze důležitost knih v našich životech, ale zaměřuje se také na jedny z těch nejohroženějších – na drobné knihkupce. První z nich otevírají již 27. dubna a srdečně vás zvou do svých prodejen!

Čtení ti sluší 2020 s podtitulem Čteme s důvěrou vychází ze spolupráce Svazu českých knihkupců a nakladatelů s Unií vydavatelů ČR. Kampaň připomene hned dva významné mezinárodní svátky – 23. dubna Světový den knihy a 3. května Světový den svobody tisku. Započne netradičně online přenosem v prostorách uzavřeného knihkupectví, v rámci kterého vystoupí herec Jan Potměšil společně s Martinem Vopěnkou za SČKN a Václavem Machem za Unii vydavatelů. Přímý přenos ze zahájení můžete sledovat 23. dubna od 14 hod. na Facebooku.

Kampaň nabídne čtenářům možnost uplatit dárkové poukazy na nákup knih a akční slevy na předplatné novin a časopisů. Kupony můžete stahovat přímo na stránce www.knihatislusi.cz, kde naleznete také seznam míst pro uplatnění poukázek a bližší informace ohledně předplatného. Poukazy budou v platnosti od 27. dubna, kdy se otevřou první menší knihkupectví. Druhá vlna kampaně bude probíhat s plánovaným otevřením všech knihkupeckých prodejen od 8. června 2020.

česky | English