skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Danielle Dussault – S myšlenkami na Prahu

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Danielle Dussault – S myšlenkami na Prahu

Oceňovaná frankofonní spisovatelka Danielle Dussault přijela na rezidenční pobyt projektu Praha město literatury v lednu 2020 a zpátky do Québecu odcestovala na konci února. Na Prahu ale nezanevřela ani po návratu do vlasti – ve spolupráci s Městskou knihovnou pro vás nyní připravila povídání ve francouzštině formou podcastu!

Danielle Dussault byla v rámci svého rezidenčního pobytu velmi aktivní. Již při přípravách na pražskou rezidenci vytvořila jako pozdrav video ze svých textů a obrazů, které doprovodila svým zpěvem spolu s hudební improvizací svého bratra Rémiho. Poprvé se v Praze představila během Noci myšlenek 2020 pořádané Francouzským institutem. Zúčastnila se také literárního ateliéru Dopisy, které bych rád(a) napsal(a) a spolu s naší druhou rezidentkou Katrin Pauts se rozpovídala o své pražské tvorbě během společného autorského večera. Na závěr rezidenčního pobytu shrnula své zážitky z Prahy ve videu, které naleznete níže.

Danielle Dussault se nyní v myšlenkách do Prahy vrací. Sleduje dění v České republice a vzpomíná na svůj rezidenční pobyt. Do jejích myšlenek se mohou zdatní francouzštináři zaposlouchat na soundcloudu, kde vyšel několikadílný podcast S myšlenkami na Prahu.

Všechny díly jsou namluveny ve francouzštině.

česky | English