skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Na Svět knihy do Plzně nejezděte!

Aktuality

foto

Další články

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 9.9.2020

Desátý ročník Knihexu startuje v září!

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou se tento rok představí…

Číst dál » | 2.9.2020

Na Svět knihy do Plzně nejezděte!

Již dříve jsme vás informovali, že 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2020 byl nakonec zcela zrušen. Nyní následovalo i zrušení třetího ročníku plzeňského festivalu.

Plzeňský Svět knihy je oproti pražskému festivalu sice komornější verzí, ale letošní 3. ročník knižního veletrhu sliboval, že bude mimořádný. Předpokládala se rekordní návštěvnost a představit se mělo více zemí a nejspíše i nakladatelů než na předchozích dvou festivalech.

Svět knihy Plzeň měl proběhnout od 25. do 26. září 2020 v prostoru DEPO2015. Mottem celé akce bylo “Knížky žijí” a organizátoři doufali, že by po nynějším krušném období mohla akce pomoci s restartem celého knižního odvětví. Čekat na vás měl tradičně pestrý kulturní program a samozřejmě velký výběr domácí knižní produkce za zvýhodněné ceny. Nic z toho se však bohužel neuskuteční. Kvůli prudkému zhoršení epidemiologické situace byl festival zcela zrušen.

Příznivcům Světa knihy nezbývá než doufat, že se festival navrátí do tradičních kulis pražského Výstaviště v dubnu roku 2021. Čestným hostem nadcházejícího ročníku by měla být Francie, se kterou již nyní organizátoři připravují atraktivní program.

Více aktuálních informací o festivalu naleznete na https://sk2020.svetknihy.cz/…navstevnici/.

česky | English