skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Katrin Pauts vydala knihu z Prahy!

Aktuality

foto

Další články

Čtení v čase koronavirové pandemie

Koronavirová pandemie a s ní spojené omezení volnočasových aktivit…

Číst dál » | 15.3.2021

Mezinárodní den darování knih 2021

Od roku 2012 není 14. únor pouze dnem Valentýna, ale je to také…

Číst dál » | 3.2.2021

Kobky na náplavce usilují o mezinárodní ocenění

Revitalizace pražských náplavek dala vzniknout tzv. kobkám, prostorům,…

Číst dál » | 3.2.2021

34. ročník Ceny Jiřího Ortena přijímá přihlášky

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 21.1.2021

Katrin Pauts vydala knihu z Prahy!

Estonská spisovatelka, novinářka, scénáristka a editorka Katrin Pauts navštívila Prahu několikrát. Naposledy přijela v rámci rezidenčního programu projektu Praha město literatury v lednu 2020, aby v české metropoli strávila dvouměsíční pobyt prací na své nové knize. Její dílo s názvem Tunnustamata geeniuse piinad a Prahou na přebalu právě nyní vychází v Estonsku!

Katrin Pauts zasadila do prostředí Prahy již děj své předchozí knihy Minu salajane elu (2019). Do Prahy se podle svých slov zamilovala na první pohled a ráda zdůrazňuje také podobnosti mezi českou a estonskou kulturou a historií. V roce 2020 se přihlásila na kreativní rezidenční pobyt projektu Praha město literatury, který již od roku 2015 umožňuje zahraničním spisovatelům pobyt v českém hlavním městě a nerušené dva měsíce práce na jejich dílech spjatých s Prahou. Katrin pobyt absolvovala souběžně s kanadskou autorkou Danielle Dussault. Pro obě spisovatelky jsme také uspořádali čtení v Městské knihovně, na kterém představily svou práci českým čtenářům. Pokud vám autorský večer unikl, můžete shlédnout video, ve kterém vám toho o sobě a svém pobytu prozradí více sama Katrin Pauts.

Ve své nové knize Tunnustamata geeniuse piinad se Katrin Pauts vrací ke svému pražskému pobytu a se sarkasmem a ironií sobě vlastní líčí své pražské příhody. Na pomoc si přitom bere Jaroslava Haška, Milana Kunderu nebo Bohumila Hrabala, ale i neopomíjí ani svůj vztah k Danielle Dussault.

Více o autorce naleznete na: https://www.prahamestoliteratury.cz/…atrin-pauts/.

česky | English