skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Kup knihu k Ježíšku

Aktuality

foto

Další články

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Festival Den poezie 2020

Festival Den poezie se koná každoročně od roku 1999 na počest…

Číst dál » | 6.11.2020

Dny Severu 2020

Dny Severu jsou každoročním festivalem severské kultury pořádaným…

Číst dál » | 2.11.2020

Katrin Pauts vydala knihu z Prahy!

Estonská spisovatelka, novinářka, scénáristka a editorka Katrin Pauts…

Číst dál » | 1.11.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh v mimořádně tíživé situaci. Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími organizacemi proto svou původní výzvu Kup knihu, zachráníš nakladatele halí do vánočního hávu a přichází s navazující kampaní Kup knihu k Ježíšku. Nová výzva nese stejné poselství. Připomíná, že způsob, jak nyní podpořit knižní svět zůstává prostý – stačí koupit knihu.

Společně s kampaní Kup knihu k Ježíšku letí společností jednoduchá otázka. Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Pokud odpověď znáte, dejte ji vědět svým blízkým. Ke kampani se můžete připojit i online prostřednictvím zveřejnění svých vánočních přání. Organizátoři vás prosí, abyste na sociálních sítích sdíleli svou vybranou četbu s použitím hastagu #kupknihukjezisku a inspirovali tak další, aby se zapojili. Uděláte tak radost nejen sobě a obdarovaným, ale i lidem, jejichž živobytí je na knihách závislé. Pokud vám zatím chybí pro vaše přání inspirace, na portále Knihovny.cz naleznete žánrové seznamy, které vám s výběrem knih pod stromeček pomohou. Knihy je stále možné nakupovat online, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů.

Na podporu kampaně Kup knihu k Ježíšku proběhne i 5 streamovaných večerů s česnými autorkami a autory a moderátorkou Adélou Elbel. Ke zhlédnutí budou na Facebooku Moravské zemské knihovny. Na první večer s Arnoštem Goldflamem se můžete těšit již ve čtvrtek 20. listopadu od 19 hodin. Další povídání o knížkách v předvánoční atmosféře vás čekají s Ivou Pekárkovou, Martinem Vopěnkou nebo Petrem Sísem. Pro více informací navštivte:https://www.facebook.com/…73163573448/?….

Kampaň Kup knihu k Ježíšku vzešla ze společného úsilí Moravské zemská knihovny v Brně, krajských knihoven, Sdružení knihoven ČR, Národní knihovny ČR, Asociace knihoven vysokých škol, Svazu knihovníků a informačních pracovníků, za podpory Svazu českých nakladatelů a knihkupců.

česky | English