skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Kup knihu k Ježíšku

Aktuality

foto

Další články

Čtení v čase koronavirové pandemie

Koronavirová pandemie a s ní spojené omezení volnočasových aktivit…

Číst dál » | 15.3.2021

Mezinárodní den darování knih 2021

Od roku 2012 není 14. únor pouze dnem Valentýna, ale je to také…

Číst dál » | 3.2.2021

Kobky na náplavce usilují o mezinárodní ocenění

Revitalizace pražských náplavek dala vzniknout tzv. kobkám, prostorům,…

Číst dál » | 3.2.2021

34. ročník Ceny Jiřího Ortena přijímá přihlášky

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 21.1.2021

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh v mimořádně tíživé situaci. Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími organizacemi proto svou původní výzvu Kup knihu, zachráníš nakladatele halí do vánočního hávu a přichází s navazující kampaní Kup knihu k Ježíšku. Nová výzva nese stejné poselství. Připomíná, že způsob, jak nyní podpořit knižní svět zůstává prostý – stačí koupit knihu.

Společně s kampaní Kup knihu k Ježíšku letí společností jednoduchá otázka. Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Pokud odpověď znáte, dejte ji vědět svým blízkým. Ke kampani se můžete připojit i online prostřednictvím zveřejnění svých vánočních přání. Organizátoři vás prosí, abyste na sociálních sítích sdíleli svou vybranou četbu s použitím hastagu #kupknihukjezisku a inspirovali tak další, aby se zapojili. Uděláte tak radost nejen sobě a obdarovaným, ale i lidem, jejichž živobytí je na knihách závislé. Pokud vám zatím chybí pro vaše přání inspirace, na portále Knihovny.cz naleznete žánrové seznamy, které vám s výběrem knih pod stromeček pomohou. Knihy je stále možné nakupovat online, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů.

Na podporu kampaně Kup knihu k Ježíšku proběhne i 5 streamovaných večerů s česnými autorkami a autory a moderátorkou Adélou Elbel. Ke zhlédnutí budou na Facebooku Moravské zemské knihovny. Na první večer s Arnoštem Goldflamem se můžete těšit již ve čtvrtek 20. listopadu od 19 hodin. Další povídání o knížkách v předvánoční atmosféře vás čekají s Ivou Pekárkovou, Martinem Vopěnkou nebo Petrem Sísem. Pro více informací navštivte:https://www.facebook.com/…73163573448/?….

Kampaň Kup knihu k Ježíšku vzešla ze společného úsilí Moravské zemská knihovny v Brně, krajských knihoven, Sdružení knihoven ČR, Národní knihovny ČR, Asociace knihoven vysokých škol, Svazu knihovníků a informačních pracovníků, za podpory Svazu českých nakladatelů a knihkupců.

česky | English