skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Zimní online Knihex 10½

Aktuality

foto

Další články

Online čtení v době koronaviru

Zhoršení pandemické situace s sebou přineslo opětovné uzavření…

Číst dál » | 18.1.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Projekt Praha město literatury Vám přeje poklidné prožití svátků…

Číst dál » | 23.12.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři…

Číst dál » | 9.12.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři a nakladatelé za doprovodu bohatého kulturního programu. Současná situace, která nepřeje osobním setkáním, konání jarmarku sice omezila, ale nezastavila. Knihex se uskuteční i letos a poprvé proběhne zcela online!

8. zimní Knihex se bude konat 12. prosince 2020 a pro jeho návštěvu bude pro tentokrát stačit být od 10 do 18 hodin online na stránkách www.knihex.cz. Organizátoři se snažili co nejvíce zachovat atmosféru klasického Knihexu, s nakladateli se tak budete moci osobně spojit prostřednictvím videochatu. Každý nakladatel bude mít vlastní prostor, kam za ním bude možné zavítat a probrat s ním vše, co vás zajímá.

Do online vysílání se zapojí nakladatelství Akropolis, Artefactum, Baobab, BiggBoss, Bohemian Taboo, Bylo nebylo, Centrala, Cesta domů, DharmaGaia, Dynastie, jakost, Kher, Knihovna Václava Havla, Lipnik, Lógr, Národní filmový archiv, Nová beseda, Pipasik, Poketo, Rubato, 65. pole, Take Take Take, Trystero, Upapæpop, verzone, Větrné mlýny a wo-men.

Online Knihex nebude ochuzen ani o tradiční doprovodný program, který bude živě přenášen na Facebook a YouTube. Pro děti je připravena divadelní pohádka v podání divadla Buchty a loutky a také dvě výtvarné dílny. Dospělí se mohou těšit na tři diskuse za účasti tuzemských i zahraničních hostů. Diskutovat se bude o (anti)feministických tendencích v české literatuře, francouzském komiksu a dopadech koronakrize na evropský knižní trh.

Více informací o programu naleznete na: https://www.knihex.cz/program.

česky | English