skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Zimní online Knihex 10½

Aktuality

foto

Další články

Čtení v čase koronavirové pandemie

Koronavirová pandemie a s ní spojené omezení volnočasových aktivit…

Číst dál » | 15.3.2021

Mezinárodní den darování knih 2021

Od roku 2012 není 14. únor pouze dnem Valentýna, ale je to také…

Číst dál » | 3.2.2021

Kobky na náplavce usilují o mezinárodní ocenění

Revitalizace pražských náplavek dala vzniknout tzv. kobkám, prostorům,…

Číst dál » | 3.2.2021

34. ročník Ceny Jiřího Ortena přijímá přihlášky

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 21.1.2021

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři a nakladatelé za doprovodu bohatého kulturního programu. Současná situace, která nepřeje osobním setkáním, konání jarmarku sice omezila, ale nezastavila. Knihex se uskuteční i letos a poprvé proběhne zcela online!

8. zimní Knihex se bude konat 12. prosince 2020 a pro jeho návštěvu bude pro tentokrát stačit být od 10 do 18 hodin online na stránkách www.knihex.cz. Organizátoři se snažili co nejvíce zachovat atmosféru klasického Knihexu, s nakladateli se tak budete moci osobně spojit prostřednictvím videochatu. Každý nakladatel bude mít vlastní prostor, kam za ním bude možné zavítat a probrat s ním vše, co vás zajímá.

Do online vysílání se zapojí nakladatelství Akropolis, Artefactum, Baobab, BiggBoss, Bohemian Taboo, Bylo nebylo, Centrala, Cesta domů, DharmaGaia, Dynastie, jakost, Kher, Knihovna Václava Havla, Lipnik, Lógr, Národní filmový archiv, Nová beseda, Pipasik, Poketo, Rubato, 65. pole, Take Take Take, Trystero, Upapæpop, verzone, Větrné mlýny a wo-men.

Online Knihex nebude ochuzen ani o tradiční doprovodný program, který bude živě přenášen na Facebook a YouTube. Pro děti je připravena divadelní pohádka v podání divadla Buchty a loutky a také dvě výtvarné dílny. Dospělí se mohou těšit na tři diskuse za účasti tuzemských i zahraničních hostů. Diskutovat se bude o (anti)feministických tendencích v české literatuře, francouzském komiksu a dopadech koronakrize na evropský knižní trh.

Více informací o programu naleznete na: https://www.knihex.cz/program.

česky | English