skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Mezinárodní den darování knih 2021

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Mezinárodní den darování knih 2021

Od roku 2012 není 14. únor pouze dnem Valentýna, ale je to také Mezinárodní den darování knih! International Book Giving Day od té doby probíhá každoročně po celém světě a jeho poslání je prosté – darovat knihu. 14. únor tak už není jen dnem romantické lásky, ale je navíc i dnem sdílení lásky ke knihám.

Cílem International Book Giving Day je přinést knihy do rukou co největšího počtu dětí. Dobrovolnická iniciativa se tak snaží zvýšit přístup dětí ke knihám a rozvíjet jejich zájem o čtení. Zapojit se do Mezinárodního dne darování knih můžete snadno, na darování nejsou žádná zvláštní pravidla. Věnují se knihy nové i použité, knihu můžete darovat svým blízkým i zaslat na dobročinné účely. Knihy se zasílají například do dětských domovů, nemocničních oddělení, knihoven nebo nízkoprahových zařízení. Případně můžete knihu předat prostřednictvím Knihobudek, malých veřejných knihoven, jejichž seznam naleznete zde. Vzhledem k aktuální pandemické situaci připomínáme odpovědnost, opatrnou manipulaci s použitými knížkami a jejich pečlivou desinfekci.

Pokud se rozhodnete naplno zapojit do svátku darování knih, spojte se s ostatními prostřednictvím Facebooku https://www.facebook.com/BookGivingDay, Twitteru https://twitter.com/bookgivingday a Instagramu https://www.instagram.com/…okgivingday/ #bookgivingday.

česky | English