skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Jsme na Twitteru!

Aktuality

foto

Další články

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), který od roku…

Číst dál » | 9.9.2020

Desátý ročník Knihexu startuje v září!

Všichni malí nakladatelé aneb Knihy nad Vltavou se tento rok představí…

Číst dál » | 2.9.2020

Jsme na Twitteru!

Chceme být dostupní opravdu pro každého, kdykoliv a kdekoliv. Proto nás ode dneška najdete i na Twitteru. A co tam najdete?

Podle Miloše Čermáka se sice české celebrity na Twitter nehrnou, ale literatura tam žije. Narazíte tu na Salmana Rushdieho, kterému Facebook upíral jeho identitu, i na J. K. Rowling. Z domácích spisovatelů čile tweetuje Jaroslav Rudiš. Asi ví, jak je pro autora důležité trénovat se ve stručnosti (přečtěte si, jak vám může Twitter pomoci stát se lepším spisovatelem). V největším výběru můžete sledovat literární časopisy a vydavatelství: ústecké H_aluze, stručnou A2, brněnský Host nebo pražské Fra, abychom jich zmínili jen pár.

Nás sem ale přilákala možnost sledovat v přímém přenosu tajemný proces tvoření literárního díla, akci J. Rudiše a „literárního hardcoru“ Příběhy na padesát slov. Ve čtvrtek 21. 6. mezi 10:00 a 14:00 vznikla společnými silami čtenářů, poroty a spisovatele povídka o 665 znacích.

U toho jsme nemohli chybět. A když už jsme na Twitteru, budeme i sem pravidelně přispívat. Pokud vás zajímají horké novinky a zajímavosti z (nejen) pražského literárního života, follow us!

česky | English