skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › CONiáš? CONec světa!

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

CONiáš? CONec světa!

Letos budeme mít všichni napilno. Je třeba toho tolik udělat, když se to tady v prosinci odpíská. Rozhodně musíte navštívit letošního CONiáše, který bude katastrofický, tedy bude (zcela netradičně) pojednávat o konci světa.

Předpovědi jsou různé, jedno je však jisté – konec světa se blíží. V sobotu 15. září 2012 budeme v Ústřední knihovně Městské knihovny v Praze (MKP) vybízet k panice, i katastrofické předpovědi vyvracet. Šestý CONiáš (akce hlavně, ale nejen, pro fanoušky sci-fi a fantasy) má totiž podtitul CONec světa!

Pozvaní hosté pohovoří k účastníkům o tom, proč konec světa přijde či nepřijde. K vidění budou všemožné konce světa ve filmech a chybět nebudou ani knihy, ve kterých se konec světa (či civilizace) v libovolné podobě objevuje. Na apokalypsu diváky připraví Armáda České republiky prostřednictvím zhuštěného kurzu přežití od odborníků z Vojenské akademie ve Vyškově.

O tom, že žádný konec světa nepřijde, protože už jich podle nejrůznějších předpovědí mělo být alespoň tisíc, přijde popovídat Leoš Kyša. Nevynecháme ani pohled do kultury starověkých Mayů. Spolu s Eleni Dimelisovou budeme hledat odpověď na otázku, jak to s tím jejich kalendářem vlastně je. Náladu pozvedne Jan Kantůrek, který se ponoří do apokalyps Zeměplochy Terryho Pratchetta. A nezapomeneme ani na kámen, který poslal k ledu dinosaury.

Všichni zúčastnění si pak své názory na dané téma vymění v závěrečné diskusi. A na úplný CONec přijde možná i překvapení od amatérského divadelního spolku Městské knihovny v Praze s názvem Vý; (čti Výstředník).

I letos je připraven doprovodný program v podobě hraní her (mimo jiné turnaj v Magicu), prodeje knih a kuloárního setkávání. Doma by neměly zůstat ležet knihy, které už jsou přečtené – v rámci CONiáše proběhne i Den pro výměnu fantastiky. Není proč váhat. Pokud mají Mayové pravdu, mohl by to být CONiáš poslední…

Nemůžete se dočkat? Studujte zatím stránky POSTAPOkalyptic­kých nadšenců. Co na sebe po apokalypse? Čtěte zde.

Čtenáři knihovny s platným čtenářským průkazem mají vstup zdarma, ostatní veřejnost 80 Kč.

Více informací a podrobný program zde nebo na Facebooku.

Na návštěvníky čekají také placky s logem

česky | English