skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Obnova antikvárního veletrhu v Praze

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Obnova antikvárního veletrhu v Praze

Počátkem listopadu 2012 proběhne pod názvem Antikvariát Praha veletrh zaměřený na antikvární knihy. Uskuteční se v Praze po pětileté přestávce.

Veletrh Antikvariát Praha se stane letos největším setkáním antikvářů z České republiky. Bude se konat v prostorách výstavního sálu Café Louvre na Národní třídě 22 ve dnech 9.–10. 11. od 12 do 19, resp. od 10 do 16 hodin. Zájemci zde naleznou nejen staré tisky, bibliofilie a další zajímavé staré knihy, ale i grafiky známých autorů, staré pohlednice, mapy, staré reklamy a další antikvární sortiment. V polovině října svou účast již potvrdilo 11 významných antikvariátů z ČR včetně dvou ze zahraničí. Mimochodem v Café Louvre o patro výš došlo v roce 1925 k založení Českého centra Mezinárodního PEN klubu, kavárnu také navštěvoval Franz Kafka. Výběr místa konání tohoto veletrhu je tedy nanejvýš symbolický!

Organizátorem akce je pražská firma Progres Partners Advertising s. r. o. ve spolupráci se Svazem antikvářů České republiky. Veletrh je prostřednictvím organizátora propojen (koordinace reklamní kampaně, stejná doba konání a platnost vstupenky) s veletrhem starožitnictví Antique, který proběhne ve stejné době v prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí.

Pokusy z počátku 90. let minulého století o vytvoření tradice pořádání veletrhu antikvárních knih v Praze se postupně vytratily do ztracena. První ročník veletrhu Antikvariát Praha navazuje na stejnojmennou akci, která se v letech 2004–2007 konala na Výstavišti a byla součástí veletrhu Sběratel. Letos tedy bude mít premiéru jako samostatná akce v prostorách, které jsou vhodnější pro antikvární sortiment. Milovníky starých tisků, knih, map a pohlednic lze tedy jen pozvat, aby byli přímými účastníky zrodu nové tradice v oblasti knižní kultury Prahy.

JaC

česky | English