skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › KomiksFEST!

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

KomiksFEST!

Od 27. 10. do 3. 11. 2012 v Praze probíhá sedmý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem zůstává heslo „Komiks unlimited!“.

Hlavním hostem festivalu bude Thomas Ott, král hororového komiksu ze Švýcarska. Osobně zahájil svou výstavu La grande famiglia ve Veletržním paláci. Ostatní expozice přiblížují témata architektury (Tomáš Kučerovský, Ulli Lust), severské náladovosti (Šepoty a výkřiky) nebo u nás dosud opomíjeného valonského komiksu (Frémok: Match de Catch).

Celotýdenní menu zahrnuje vernisáže výstav, besedy s autory, workshopy, divadelní představení, filmové projekce, křty knih atd. Na slavnostním zakončení 3. 11. v Bio Oko si výroční komiksové ceny MURIEL převezmou vítězové v 10 kategoriích. Vyhlášen bude opět vítěz soutěže ARNAL, jejíž hlavní cenou je cesta pro dva na největší evropský komiksový festival do Angoulême ve Francii. Nejlepší návrhy uvidí veřejnost v nových prostorách Era světa, Jungmannovo náměstí 767, Praha.

Benefiční Vinyl Toys

V rámci festivalu od poloviny října probíhá tradiční benefiční aukce ve prospěch nadačního fondu Pink Bubble (jeho cílem je podpora a pomoc onkologicky nemocným dětem, náctiletým a mladým dospělým po celé České republice. Tzv. vinyl toys do komiksových superhrdinů přetvořilo 15 umělců, jako např. Krištof Kintera, Josef Bolf, Jiří Franta, Michal Cihlář a Karel Jerie. Podívejte se na vystavené figurky přímo na Aukru.

Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Hlavními partnery letošního ročníku jsou Era a Chito.

Katalog 2012

Velké barevné ukázky z díla účastnících se a vystavujících a soutěžících umělců najdete v letošním katalogu, tlustém a na na křídovém papíře. Obsahuje i soupis komiksů za léta 2011–2012, seznam vítězů ceny Muriel v minulých ročnících, představení členů poroty a nominované výtvarníky. Na festivalových akcích si můžete katalog zakoupit se slevou, takže máte o důvod víc přijít.

To nejzajímavější z programu najdete zde.

Aktuality sledujte na facebookové stránce.

česky | English