skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Slušivé sametové kabátky... pro knihy

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Slušivé sametové kabátky… pro knihy

Vášniví čtenáři hltají svou knihu kdekoli – v autobuse, na zastávce, ve frontě či v kavárně. Zkrátka mají literaturu stále po ruce. Nejen oni sami, ale i Národní knihovna ČR má zájem na tom, aby se jim svazky během nošení zbytečně nepoškodily. Proto se NK ČR spojila se značkou Papelote a výsledkem je limitovaná kolekce sametových obalů na knihy, které vnesou květinový dotek i do chladných dnů.

V kolekci sametových obalů si najde to své purista i milovník mírné extravagance. Na minimalističtěji založené uživatele čekají jednobarevné červené a tmavě modré variace, vybírat lze i verzi s elegantním vlasovým proužkem. Pod monochromatickým povrchem se skrývá reliéfně zdobený rub, který bude knížky hýčkat zevnitř. Rozvernější návštěvníci knihovny pak mohou volit z několika květinových kombinací, podle svého vkusu i aktuálního naladění. Hutnější samet důkladně ochrání beletristická i naučná díla před ošoupáním, zároveň dodá v zimním podnebí hřejivý pocit při užívání.

Obaly, jimž nechybí ani textilní záložka, jsou k dostání ve všech rozměrech (L, M, M+, S), v nejuniverzál­nějších velikostech M a M+ je ovšem nabídka nejširší. Kdo pozdě chodí, svým knihám škodí – protože je však ochrana knih pro Národní knihovnu prioritou – pro loudavce, na které sametové krytí už nezbyde, jsou k dispozici i textilní obaly s tradičně hravými vzory jako proužky a puntíky. Designové nadšence jistě potěší, že celý soubor NK + Papelote je doplněn také sešity a bloky navrženými Kateřinou Šachovou i retro psacími potřebami ze sortimentu stylového českého papírnictví.

Limitovaná kolekce sametových obalů na knihy NK + Papelote je v omezené edici 100 kusů k dostání v Národní knihovně ČR za cenu 239 Kč (S), 259 Kč (M a M+) a 269 Kč (L).

text © Irena Maňáková

foto © Národní knihovna ČR

česky | English