Úvod › Události › Autoatlas Ukrajiny

Události

Události

Žádné události

Autoatlas Ukrajiny

5.7.2014 | sobota | 20:00
Meet Factory , Ke Sklárně 15

Site specific inscenace na lodi, na cestě a v MeetFactory.

Naloďte se s námi a poznejte blázny, bohémy, intelektuály a alkoholiky našich východních sousedů!

„Poté, co jsme z okolního vzduchu vyhmátli obraz krajiny, černobílý industriál, který se přes svou zatuhlost nezdá být zase tak mrtvý, nezbylo nám než odsud odjet. Při překonávání té samé vzdálenosti pokaždé zafungují ty samé receptory, obnovuješ jakoby palubní deník, jenž se po dlouhé době setřel a ztratil jasnost, proto je třeba ho čas od času navrátit k životu. To všechno se ukládá do jakéhosi katalogu: zaznamenáváš a označuje pro sebe každou zatáčku, každé parkoviště, domy u tratě, vzdálenosti mezi benzinkami a bary, ceny na benzinkách a v barech, pracovní dobu čerpadlářů a prostitutek, které tu všichni znají, každý rozbitý náklaďák s vyvrhnutými vnitřnostmi, každou postavu na křižovatce, každý pohřební průvod, jejž není možné předjet, takže vzniká dojem, že nepřetržitě jedeš za pohřebním průvodem, přičemž nemáš možnost dostat se před něj a podívat se, co ve skutečnosti začíná tam, kde končí život.“

Start bude na Náplavce, kde diváci nastoupí na loď, přeplují Vltavu a dostanou se do míst, která zůstávají Pražanům jinak většinou utajena. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Kozy a vše vyvrcholí v MeetFactory.

Text této svěží letní open-air inscenace vychází z povídkové tvorby současných ukrajinských autorů Serhije Žadana (Big Mac), Oksany Zabužko (Polní výzkum ukrajinského sexu a Sestro, sestro) a Jurije Vynnyčuka (Chachacha). Tito u nás neprávem jen okrajově známí autoři reflektují každý svým osobitým postmoderním stylem paradoxy východní postindustriální společnosti a jejich poutavé, většinou kratičké příběhy, se často odehrávají na cestě.

Režie: Ewa Zembok

Výprava: Jana Hauskrechtová

Dramaturgie: Matěj Samec

Produkce: Dominika Andrašková

Hrají: Viktorie Čermáková, Šimon Krupa, Dana Marková, Jacob Erftermeijer, Tomáš Havlínek

vstupenky k zakoupení na www.meetfacto­ry.cz vstupné: 350,– / 250,–
česky | English