Úvod › Události › Knižní festival v OC DBK Budějovická

Události

Knižní festival v OC DBK Budějovická

21.3.2017 | úterý | 10:00
OC DBK Budějovická , Budějovická 1667/64

Každoroční literární festival v OC Budějovická je tu i letos!

Už malé dítě ví, že ve dvou se to lépe táhne. Kdo z nás by nechtěl mít dobrého kamaráda, se kterým by se mohl podělit o svou radost, starosti i tajemství? Je skvělé mít někoho, komu se můžete se vším svěřit, ale důležité je taky umět poslouchat a porozumět pocitům druhých. Kouzlo přátelství je v tom, že si své kamarády vybíráme sami, nejsou nám „přiděleni“ jako například rodina, a proto záleží jen a jen na nás, koho si vybereme. A najít opravdového kamaráda není někdy vůbec jednoduché.

Právě tématem kamarádství je inspirován již osmý ročník knižního festivalu LITERARTURA 2017, který nese podtitul „Ve dvou se to lépe táhne“. O skutečném přátelství byla napsána už spousta knih, a z literatury tak známe řadu nerozlučných přátel, kteří nás už odmala inspirovali. Připomeňme například pejska a kočičku, Kubulu a Kubu Kubikulu, Macha a Šebestovou, Křemílka a Vochomůrku, Luisu a Lotku, Vinnetoua a Old Shatterhanda a mnoho dalších. Tento knižní festival má dva úplně nové hrdiny. Jsou to knihomolové z ateliéru grafika Jakuba Hrdličky, kteří dosud nemají jména. Proto jim můžete nějaká vymyslet.

Výběr toho nejlepšího z české dětské literatury najdete ve festivalovém knihkupectví v –1. patře. Jsou zde zastoupena i malá nakladatelství, jejichž tituly v nabídce velkých knihkupectví mnohdy ani nenajdete. S některými z autorů se můžete osobně setkat na našich čtvrtečních autogramiádách nebo při festivalových workshopech. Více informací naleznete na: http://www.dbkpra­ha.cz/…ura-2018.php
česky | English