Úvod › Události › Poezie na kolečkách

Události

Poezie na kolečkách

20.2.2020 | čtvrtek | 19:00
Božská lahvice , Italská 211/13, Vinohrady

Večer poezie

Poezie nezná hranic, poezie spojuje lidi napříč státy, poezie je univerzálně sdělná a rozumí jí lidé na celém světě. Všechny kultury mají svou poezii. I my máme svou poezii, ale můžeme se seznámit také s poezií jiných kultur. Díky překladu získává poezie „kola“ a může se vydat do světa. Podobně se do světa vydává i naše putovní výstava evropské poezie nazvaná „Poezie na kolečkách“ neboli „Poetry on Wheels“, použijeme-li moderní lingua franca.

Zahraniční kulturní instituce působící v České republice a organizované ve sdružení EUNIC přišly s nápadem sebrat poezii svých zemí přeloženou do českého jazyka a poslat ji do čtyř světových stran. Čtyři vozíčky obsahující přibližně 50 básnických titulů přeložených do naší mateřštiny z řady evropských jazyků vyrazí do čtyř regionů naší země.

Zahajovací večer celého projektu proběhne 20. února 2020 od 19:00 hod v Božské lahvici. Ondřej Buddeus bude s pozvanými hosty z řad překladatelů, autorů a organizátorů literárního života diskutovat o překladové poezii, její recepci v českých zemích, úskalích spojených s překladem veršů, evropské identitě a o řadě dalších témat, která s tímto disciplínou uměleckého překladu souvisejí.

Pořádá EUNIC a Zastoupení Evropské komise v ČR
česky | English